Adventistid soovivad kaitsta usuvabadust töökohtadel

Avaldatud 5.8.2001, allikas Adventist News Network

Adventkogudus toetab koos teiste religioossete ja inimõiguslaste organisatsioonidega seadust, mis tagaks usuvabaduse töökohal. Eelnõu esitati tagamaks ühte põhilist inimõigust, usuvabadust, ka töökohtadel.
“Võimalus praktiseerida oma usku, on just see vabadus, mis peab olema tagatud. See on inimõiguste keskpunkt, ning see on vabadus, mis näitab Ameerika Ühendriike vabaduse riigina.” sõnas James Standish, adventkoguduse juriidilise osakonna juht. Ta lisas, et kuigi mõned usulised piirangud on mõistetavad, usuvad adventistid siiski, et neid piiranguid ei tohiks kuigi kergesti lubada.
“Nõue tööandjatele oma töötajate uskumusi austada on väike hind vabaduse eest,” ütles Standish.
Kuigi ka praegu kehtivad seadused nõuavad tööandjatelt oma töötajate usutalituste austamist on kohtud praegu kehtivaid seadusi väga erinevalt tõlgendanud, ning tööandjad ei pinguta selle nimel, et lahendada oma usklike töötajate heaolu puudutavaid küsimusi.
Sel põhjusel on mõned töötajad pidanud valima oma töö ja usu vahel. Juudid ja adventistid, kes peavad laupäeva, kui püha päeva, sikhid, kes kannavad religioosset peakatet, moselmid, kes palvetavad kindlatel kellaaegadel, on mõned näited neist, kes seaduse puudumisel kannatavad.
Standish kohtus koos organisatsiooni “Usuvabadus Töökohal” esindajatega senaator Barbara Mikuslkiga, kes esindab Marylandi osariiki, kus asub ka SPA koguduse peakorter.
“Senaator Mikulski on tuntud usuvabaduse eest võitleja, ning kohtumisel kinnitas ta seadusliku kaitse vajadust.” Teatas Standish.
Arutelul märkis Mikulski, et ta on tuttav adventistide püüdlustega kaitsta usuvabadust töökohal, ning ta on ka käesoleva seaduseelnõu kaasautor.
Seaduseelnõu kohaselt peavad tööandjad tagama töötajatele religioossete kombetalitluste ja põhimõtete täitmise võimalikkuse, kui see ei too endaga kaasa “märkimisväärseid” rahalisi või tehnilisi probleeme.
Praegu peavad tööandjad tegema kulutusi tühisel määral. Vastandina sellele on tööandjad sunnitud tegema suuri kulutusi puuetega inimeste töölerakendamisel.
Jaga Facebookis
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat