Ameerika Ühendriigid: Adventülikooli direktor loobub oma tööst

Avaldatud 9.9.2001, allikas Adventist News Network

Dr. Marvin Anderson loobus 29. augustil oma tööst Edela Adventülikooli (Southwestern Adventsit University (SWAU)) presidendi kohal, kus ta oli töödanud juba 17 aastat.

"Kurvastusega teatan Marvin Andersoni loobumisest," ütles Max Trevino, SWAU juhatuse esimees oma pressiteates, mis ilmus 29.08.2001. "Siinsed inimesed teavad, et dr. Andersoni rööviti hiljuti, ning me jõudsime ühise arutelu käigus seisukohale, et see vahejuhtum ei lase inimestel vaadata meie ülikooli missiooni. Dr. Anderson tegi ettepaneku ülikooli huvides ametist loobuda."

"Ma võtsin tema lahkumisavalduse sügava kahjutundega vastu," ütles Trevino. "Dr. Anderson on olnud silmapaistev president."

Andersoni rünnati ja rööviti 21. augustil Longview hoteelis, Texases, kus ta peatus oma tagasiteel osariigi teisest servast. Anderson keeldus kommentaaridest, sõnades vaid, et "ta oli valel ajal vales kohas." nagu kohalikud ajalehed kirjutasid.

Hetkel määrati SWAU juhiks pensionil olev endine adventkoguduse liider Fred. G. Thomas. Thomasel on rohkem kui 50 aasta pikkune juhtimiskogemus, ning ta on töödanud pastorina, kohaliku piirkonna juhina ja Peakonverentsi ametnikuna.

"Loodan, et see aeg, mil mina olen SWAU juhina ametis aitab kõigil asjaga seotud inimestel kogeda tervenemist ja edasiminekut," ütles Thomas oma 30.augusti pressiteates.

1893. aastal adventkoguduse poolt loodud SWAU on viimase 17 aasta jooksul saanud ülikooli staatuse, ning üliõpilaste arv on kasvanud 650-lt 1200-le.

Lähem info ülikooli koduleheküljelt: www.swau.edu.

Texas, USA
Jaga Facebookis
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat