Esimene ordineeritud naiskogudusevanem Eesti Adventkogudustes

Avaldatud 4.3.2006

Laupäeval, 25. veebruaril, õnnistas Adventkoguduste Eesti Liidu esimees pastor Tõnu Jugar ametisse vastse Kuressaare koguduse vanema Anu Martinsoni, kes teadaolevalt on esimene ordineeritud naissoo esindaja Eesti adventkogudustes.

Anu Martinson on valitud Kuressaare koguduse vanemaks 2006. aasta jaanuarist. Eriliseks teeb Anu koguduse vanemaks ordineerimise see, et ta on esimene naine, kes Eestimaa Adventkogudustes ordineeritud. Adventkoguduses on kolm ordinatsiooniastet: diakoni, vanema ja pastori. Naisi ordineeritakse ainult vanemaks.

„Minu käest on päris hulk inimesi küsinud, et miks me naisterahva koguduse vanemaks valisime – kas meil mehi enam ei olnud võtta?” ütleb Kuressaare Adventkoguduse pastor Ivo Käsk. „Aga me ei valinud soo, vaid Jumala anni järgi. Püha Vaim on see, kes kutsub inimesi ja varustab neid erinevate ülesannete jaoks vajalike talentidega. Ja Paulus ütleb kirjas roomlastele, et vastava anniga inimesed teenigu vastavas ametis.”

Anu on koguduses aktiivne olnud sellest hetkest peale, mil ta kogudusega liitus. Nimelt sel samal kogudusega liitumise sügisel valiti ta üheks koguduse lasteõpetajaks ja noortejuhi abiks. Ja Anu on juba sedasorti naine, kes ei istu niisama postil, ta tegutseb. Kogudusega liitumisest alates on ta olnud mootoriks ja eestvedajaks paljudele koguduse tegemistele ja ettevõtmistele.

Anu on olnud Kuressaare koguduse liige 1994. aasta sügisest. Kogudusega tutvus ta pastor Märt Pärna kristlike põhimõtete tutvustamise seminari kaudu ja pastor Märt on Anu ka ristinud.

Anu abikaasa Urmas, praegu Kuressaare koguduse vanemdiakon, liitus kogudusega Anust 3 aastat hiljem. Anul ja Urmasel on kaks last: Marvin (14) ja Meeri (9).Jaga Facebookis
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat