Juuli Meie Ajas

Avaldatud 8.7.2021

Südasuvise Meie Aja fookuses on nähtamatud koguduseliikmed. Uurime, miks kunagi kogudusega liitunud inimesed koguduse osadusest kõrvale vajuvad. „Kuidas jõuda nendeni, kes märkamatult, tahtlikult või tahtmatult on loobunud koguduse kooskäimisest?“ küsib pastor David Nõmmik ja vastab ise mõtlikult: „Kogudusest eemale jäämise peamised põhjused ei ole tavaliselt seotud koguduse  õpetuse, vaid suhetega.“ Koguduste liidu peasekretär Virve Toom kirjutab Trans-Euroopa divisjoni uurimust aluseks võttes elulistest põhjustest, miks inimesed enam kogudusega seotust ei tunne: „28% pole suurt probleemi; triivisin lihtsalt minema; 25% kaastunde puudumine haiget tegemise vastu; 19% minu moraalne läbikukkumine; 18% ma ei sobinud.“ Tuues olulisima põhjusena esile suhted, mõtiskleb Virve: „Me ei ole kaitstud haiget saamiste või eriarvamuste eest ja nii võivad inimesed koguduse osadusest eemalduda.“

Laura Grönholm kirjutab rubriigis „Meie Aeg meie ajast“ vaimsest tervisest ja selle teadvustamisest seoses koroonaajaga: „Üha kindlamalt olen veendunud selles, et elame lõpuajal, mil hingevaenlane püüab teha kõik, et külvata hirmu ja lootusetust.“

Lõpule on jõudnud Kristel Harjaksi Kõrgema Usuteadusliku Seminari lõputöörubriik „Kohtumine“; viimases tekstis keskendub Kristel kriisi mõiste lahtiseletamisele: „Kriis on seisund, mida inimene ise ei mõjuta ega juhi, vaid mis eeldab kohanemist ja valikute tegemist.“

Heino Lukk vaagib kirjakoha rubriigis Sauli lugu, Külli Keel, kes juuni alguses kolmanda lapse emaks sai, kirjutab pererubriigis imelisest inimelust, Allan Randlepp jagab terviserubriigis teadmisi teeseenejoogist ning Kristi Taidla kutsub rohujuure-tekstis mõtlema andestamise teemale.

Seekordne intervjuu on Krõõt Lõbusa sulest – oma elust Eestis rääkis siin meediamisjonärina tegutsenud mehhiklane Mar Said Hernández Castañón: „Mõned strateegiad ja meetodid, mida Mehhikos kasutatakse, ei ole siin kohaldatavad, kuna inimesed mõtlevad siin teistmoodi.“ Mar meenutab oma otsust ja soovi misjonärina töötada ning jagab oma muljeid Eestis veedetud pea aastapikkusest perioodist.

Nagu ikka, on ajakirjas Silmatera lastele, kogemuste kotike, järjejutu uus osa ja veel huvitavat lugemist. Meie Aeg jõuab kogudustesse hingamispäeval, 10. juulil. Ajakirja kaanehind on 2,5 eurot ning seda saab tellida ka e-poest.

Jaga Facebookis
Loe seotud teemal
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat