Pallipäev on läbi, piiblipäev veel ees

Avaldatud 6.3.2016, allikas Meie Aeg

Pühapäeval, 6. märtsil olid võrkpallimeeskonnad ja -huvilised kutsutud Põltsamaale pallipäevale. Ettevõtmise üks korraldajaid Ardo Rosin ütles õhtul, et ta on väsinud, aga õnnelik ja päevaga rahul. „Liigutamine pühapäevasel päeval peaks kuuluma iga inimese päevakavasse, täna oli seda natuke rohkem kui tavaliselt,” ütles Ardo.

Pallipäeva korraldajad on seadnud lisaks sportlikule tegevusele eesmärke veel. „Meie eesmärk on, et pallipäeva osavõtumaksud lähevad heategevuseks,” sõnas Ardo. Iga meeskond pidi maksma osavõtutasu 30 eurot. „Kui eelmisel aastal leidsime võimaluse head teha tänu Helena Nõmmikule, siis juhtus nii ka seekord,” rääkis Ardo. Pallipäeva tulud annetatakse sel aastal Põltsamaa Tõrukese lasteaia erivajadusega laste klassi sisustamiseks.

Pallipäeva päevakava oli kokku pandud nii, et kõik osalenud seitse meeskonda said omavahel läbi mängida, punkte küll loeti, aga peaeesmärk ei olnud välja selgitada võitjameeskonda. Ardo pidas kõigi meeskondade omavahelise läbimängimise juures heaks seda, et nii saavad mängijad üksteist tundma õppida ja teada ka, kes missuguse linna meeskonnas mängib.

Järgmisel korral saab koguduse ürituste raames sportlikke tegevusi harrastada perelaagri pühapäevasel päeval, mis on pühendatud sportlikule koosolemisele. „Perelaagrisse tasub kindlasti tulla. Laagri moto on „Terve pere”. Väga suur osa laagrist on seotud toitumise ja liikumisega. Nii et järgmine kord teeme koos sporti perelaagris,” ütles Ardo ja lisas, et tervislik eluviis ei seisne ainult tervislikus toitumises, vaid ka teistes aspektides. Elu peab olema tasakaalus.

Pallipäeva kohta sõnas Ardo, et järgmisel aastal toimub kindlasti taas pallipäev. „Huvi inimestel paistab olevat.”

Piiblipäev on 23. aprillil Türil

Kui vanematel aegadel oli piibli- ja pallipäev ühe ürituse raames, siis sel aastal toimub piiblipäev eraldi – 23. aprillil Türi Ühisgümnaasiumi (Tolli 62) hoones ning piiblipäeva moto on „Sära nagu...”. Piiblipäev algab, nagu ikka, õppetükitunniga, sellele järgneb tavapärasest veidi teistmoodi kokku pandud jutlus ning pärast lõunasööki ja töötubasid algab päeva oodatuim osa ehk piibliviktoriin. Piibliviktoriini tarvis on vaja lugeda ja uurida Vana Testamendi neid prohvetiraamatuid, kus on kuni neli peatükki. Selliseid prohvetiraamatuid on Vanas Testamendis kokku kaheksa.

Piiblipäeva kava on paigas ning lähipäevil avatakse ka registreerimine.

Jaga Facebookis
Vaata lisaks
Loe lisaks
Vaata seotud teemal
Loe seotud teemal
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat