TE SAATE KOHALE

Avaldatud 10.4.2024, rubriik Päeva sõna

Teid viiakse minu pärast ka maavalitsejate ja kuningate ette neile ja rahvastele tunnistuseks. Mt 10:18

Olime koos ansambliga Kings Heralds Quartet ühes Aafrika lennujaamas ja ootasime lennukit. Meil oli ees kohtumine Benini kuningaga. Me seisime suure rahvahulgaga järjekorras, kui äkki üks lennujaama töötaja ette astus ja teatas: “Tähelepanu, palun! Tänane lend jääb ära.” Kui rahvahulk oli laiali läinud, astusin selle ametniku juurde: “Meil on kokkulepitud aeg ilmuda Benini kuningaga ette. Ja nagu te teate, kui kuningas kutsub, siis on targem kohal olla. Kas mõnda teist lennukit ei ole?” küsisin ma.

“Ei,” vastas mees, “enne homset ei lähe midagi.”

“Kas pole mõnda eralennukit või rongi või mingit muud moodust, et me sinna saaksime?” Sellal, kui ma ametnikuga rääkisin, raputas üks nurgas istuv mees pead, naeratas ja ütles: “Küll te saate kohale.” Ma vastasin: “Ma tõesti loodan seda.”

Kvarteti liikmed käisid mulle mitu korda peale, et ma läheksin räägiksin ametnikuga. Iga kord ütles nurgas istuv mees: “Küll te saate kohale.” Viimaks käis kvartett mulle peale, et ma veel ühe korra läheksin ja räägiksin.

“Ma vabandan, et ma teid jälle tülitan,” ütlesin ma, “mu sõbrad palusid mul teilt veel ühe korra küsida.”

“Mul on kahju, aga enne homset ei ole lennukit. Palun ärge tulge enam küsima.”

Just siis helises telefon. “Siin lennujaam. British Airways [Briti Lennuliinid]? Mis kell? Teil on viis kohta? Tänan teid.” Ametnik pöördus minu poole: “Teil on vedanud. Briti Lennuliinide lennuk on siin umbes tunni aja pärast. Neil on viis kohta teie jaoks.”

Kui me lennuki trapist üles läksime, hoidis nurgas istuv mees käsi koos. Rahuloleva naeratusega näol ütles ta: “Ma ütlesin, et te saate kohale.” Me ei teadnud, kes ta oli, kuid me aimasime. Jeesus isiklikult tõotas jüngritele: “Teid viiakse minu pärast ka maavalitsejate ja kuningate ette neile ja rahvastele tunnistuseks.” Igas raskuses, millega me kokku puutume, on armastav Päästja kohal. Ta on täna siin ka sinu jaoks!

H. M. S. Richards, Jr.
Jaga Facebookis