Sinu elu kui reklaamtahvel

Avaldatud 10.6.2021, rubriik Päeva sõna

Ja lohe sai vihaseks naise peale ja läks sõdima nendega, kes naise soost olid üle jäänud ja kes peavad Jumala käske ja kellel on Jeesuse tunnistus. Ilmutuse 12:17 (1968)

Tundub, et kuradi arsenalis on peamiselt kahte tüüpi relvi: pettus ja sundus. Kui tema valed ei suuda sind Jumalast eemale meelitada, siis toetub ta hirmule ja sundusele, lootes, et sul ei ole julgust jääda ustavaks ähvardava ohu korral. Juba pattulangemisest alates on inimkond käinud tema jälgedes ja kasutanud täpselt samu relvi.

Mõtle rõhuvatele totalitaarsetele režiimidele. Enamik neist tõusevad võimule propagandalaine abil, nad mõtlevad välja sellise rahvusliku narratiivi, nagu oleks nemad ainus lootus helgeks tulevikuks. Nii Jossif Stalin kui ka Adolf Hitler kasutasid propagandat efektiivselt, et koostada uus rahvuslik müüt – ideoloogiline raamistik, milles inimesed said mõistuspäraselt nende vastavat valitsust toetada. Need, kes ei olnud nõus, seisid silmitsi karistusmeetmetega, milleks olid sotsiaalne isoleeritus, piinamine ja lõpuks ka surm.

Diktaatorite karmikäelise taktika varjus on sissejuurdunud hirmutunne. Tõde ei pea sundusele toetuma, sest see kannatab hoolikat ja täpset uurimist. Aga vale laguneb kiiresti koost. Isegi kui keegi ei ütle midagi, võib selle elu, kes süsteemile vastu punnib, kõneleda valjusti režiimi vastu.

Kurat ei kiusa Jumala käsu pidajaid taga lihtsalt sellepärast, et nad on teisel poolel. Ta üritab nad kõrvaldada, sest nende elu tõstab esile Jumala kuningriigi tõe ja näitab teda valetajana. Saatan on kulutanud märkimisväärselt palju energiat üritamaks näidata Jumalat pahatahtlikuna. Mõnes ringkonnas pannakse Jumala süüks lõviosa inimkonna kuritegudest.

Kahjuks on kuradi jutul mingis mõttes iva sees − kristlus on süüdi pimeda keskaja julmustes. Aga see juhtus sellepärast, et me ei pidanud Jumala käske ega näidanud Tema iseloomu. Mõju oli tohutu; meil on ikka veel raske sünget minevikku selgitada. Aga kujuta ette, missugune mõju on lõpuajal õigesti elamisel. Jumala käskude pidamine näitab maailmale, missugune on Jumal tegelikult, ning sellepärast vihkab kurat seda. See paljastab ta sellisena, nagu ta on. Jumala käsku pidavate inimeste elu näitab, et Saatan on valetaja ja tapja, keda ei või usaldada.

Sa võid täna hoolitseda selle eest, et sinu elu oleks Jumala tõe reklaamtahvel.

Jaga Facebookis