TEMA KANNATUSTE TULEMUS

Avaldatud 13.4.2024, rubriik Päeva sõna

Pärast oma hingevaeva saab ta näha valgust ja rahuldust tunda. Js 53:11

Arstid teatasid Arlene’ile kindlalt, et ainult dialüüsiga ei suuda ta enam elada – ta vajab kindlasti uut neeru. Blossom, tema õde, nõustus andma Arlenile oma neeru. Kirurg eemaldaski Blossomilt ühe neeru ja siirdas selle Arlene’i haige neeru asemele ning Arlene elas pärast seda veel 12 aastat. Kunagi hiljem küsis keegi Blossomilt, et kui ta oleks teadnud, et Arlene elab veel vaid 12 aastat, kas ta siis oleks ikkagi olnud nõus oma neeru talle loovutama?

Maheda naeratusega vastas ta: “Meil oli ikkagi 12 õnnistatud aastat.”

Jeesus, meie Vanem Vend, teadis, et ilma Tema südame siirdamiseta ei ole meil mingit elulootust. Nii Ta siis otsustaski: “Ma annan teile uue südame ja panen teie sisse uue vaimu. Ma kõrvaldan teie ihust kivise südame ja annan teile lihase südame” (Hs 36:26).

Hind, mille Jeesus maksis, oli palju suurem, kui lihtsalt ühe oma elundi loovutamine, ilma milleta saaks siiski edasi elada. Tema maksis oma eluga. Ta andis oma elu, et eemaldada meie patune süda ning siirata selle asemele uus. Ning nüüd on meil igavene elu ja uus vaim, Tema Vaim meie sees!

Kui sa peaksid kunagi Jeesuselt küsima: “Kas see kõik oli ikka seda valu ja vaeva väärt? Kas Sa oleksid seda teinud ka siis, kui oleksid teadnud, et nii paljud inimesed ei tunnista ikkagi ei Sind ega seda, mida Sa tegid?” Siis saaksid sa ilmselt vastuse, mida peegeldab ka meie tänane salm: “Pärast oma hingevaeva saab Ta näha valgust ja rahuldust tunda.”

Kas Arlene’i ja Blossomi lugu on tõestisündinud? Jah, on küll. Selle loo rääkis meile Mary Zytkosky ühel meie hingamispäevasel koosolekul ning kui ma temaga pärast seda vestlesin, tuli välja, et mina isiklikult olin Arlene’i mehega kohtunud, kuid ei olnud kunagi varem kuulnud tema lugu.

Kuid üks küsimus on veelgi olulisem: kas see, et Jeesus annab meile uue südame ja uue vaimu, on samuti tõsi? Me teame, et on, sest Jeesuse surm meie eest on ajalooline fakt. Kuid veel tähtsam on see, kas Jeesuse lugu on muutnud sinu ja minu südame? Kas Jeesus on asendanud sinu patuse, kivise südame lihase südamega ning andnud sulle uue vaimu? Kui jah, siis langeta oma pea ja süda vaikseks palveks ning täna Teda, kes tõi sinu eest selle peaaegu uskumatu ohvri.

Daniel R. Guild
Jaga Facebookis