Sinu kõige ekstravagantsem kingitus

Avaldatud 13.7.2021, rubriik Päeva sõna

Sest mind valatakse juba joogiohvrina ja mu lahkumisaeg on käes. Olen võidelnud head võitlemist, lõpetanud elujooksu, säilitanud usu. Nüüd on mulle valmis pandud õiguse pärg, mille Issand, õiglane kohtunik, oma päeval mulle annab, aga mitte üksnes mulle, vaid kõikidele, kes igatsevad tema ilmumist 2. Kiri Timoteosele 4:6−8

Ameerika jalgpallitiimi Dallas Cowboys tagaliinimees Ezekiel Elliott ostis 2016. aastal oma vanematele uue maja. Ta selgitas reporteritele, et vanemad olid aastate jooksul palju ohverdanud, et teda edule tõugata, ja ta soovis neile midagi vastutasuks anda. Kui seda lugesin, sosistasin endamisi, nagu kindlasti veel tuhanded: „Kas poleks tore saada ka ise selline kingitus? Terve maja!“

Siis lugesin Pauluse kirja Timoteosele ja mõistsin, et ma olen suuteline veel ekstravagantsemaks. Minu pangakonto on tagasihoidlik ja mu varud napid, kuid minu käsutuses on suurim and, mille inimene võib anda – kogu mu elu. Maju saab uuesti ehitada, raha asendada, aga elu on sul ainult üks ja kui see on kord kulutatud, on see igaveseks läinud. See on kindlasti kõige ekstravagantsem kingitus, mida saad teha. „Ei ole olemas suuremat armastust kui see, et keegi annab elu oma sõprade eest.“ (Johannese 15:13)

Ja kellele riskin siis sellise ekstravagantse kingituse teha? On ainult üks loogiline valik − Temale, kes tõi minu tuleviku eest nii küllusliku ohvri, et isegi mu elu ei jõua ligilähedalegi sellele, mida Ta minu heaks tegi. Oma üheainsa elu Kristusele andmine ei ole katse lunastust kinni maksta, sest seda ei saa oma pingutustega osta. See on armastuseand − tänulikkuse hullujulge, heldekäeline väljendus.

Sul ei ole vaja end granaadi ega kuuli ette heita, et oma elu kellegi eest anda; sa võid anda oma elu teadlikult, hetke kaupa, nii et lubad sellel evangeeliumi nimel täielikult tühjaks saada. Sul on täielik luba lõpetada homse pärast muretsemine ja mitte raisata oma aega üritusele rahuldada oma mina võimatult sügavaid nõudmisi. Praeguse aja ja Jeesuse tuleku hetke vahel saad sa lubada endale oma eluga rabavat ekstravagantsust, sest sinu käsutuses on kogu igavik. Anna sellest ära iga viimane kui sekund. Paku kõigile eluaset oma Isa kodus. „Sest kes iganes tahab päästa oma elu, kaotab selle, aga kes iganes kaotab oma elu minu pärast, see päästab selle.“ (Luuka 9:24)

Jaga Facebookis