Kadumatu pärand

Avaldatud 14.7.2021, rubriik Päeva sõna

Kiidetud olgu Jumal, meie Issanda Jeesuse Kristuse Isa, kes oma suurest halastusest on meid uuesti sünnitanud elavaks lootuseks Jeesuse Kristuse ülestõusmise läbi surnuist, kadumatu ja rüvetamatu ja närtsimatu pärandi saamiseks, mis on taevas talletatud teile, keda usu kaudu Jumala väes hoitakse päästeks, mis on viimsel ajal valmis ilmuma. 1. Peetruse 1:3−5

Millegi uue ostmisega kaasneb põnevus. Kui olin teismeline, olid moes kaasaskantavad raadiomakid. Alguses olid neil vaid raadio ja kassetimängija, aga kui äkitselt oli komplektis ka CD-

mängija, otsustasin endale ka ühe hankida. Hakkasin sukasäärde koguma iga kättejuhtuvat senti ja seda paljude kuude jooksul. Ma teadsin, et läheb aega, enne kui saan oma auhinna osta, sest (nagu mõned teist mäletavad) esimesed CD-mängijad olid röögatult kallid.

Lõpuks ometi saabus oodatud päev. Läksin uhkelt poodi ja andis hoolikalt loetud rahatähtede paki müüjale, kes omakorda andis vastu suure valge karbi, milles oli kaasaskantava helitehnoloogia viimane sõna. Mul jäi veel nii palju alles, et osta üks CD, mis maksis tol ajal üle kolmekümne dollari. Vähem kui tunni pärast oli mul CD-mängija oma toas karbist välja võetud ja minust sai linnas üks esimestest poistest, kes kuulas CD-d.

Ma ei salga, et see oli tujutõstev kogemus. Kuid mõne kuu pärast, nagu enamike ostudega, hakkas CD-mängija tavalisena tunduma. See meeldis mulle, kuid ei pakkunud enam põnevust. Paari aasta pärast murdus üks kõlarite kinnitus ära ja makk ei olnud enam kaasaskantav. Mõni kolimine tagasi leidsin kunagi armastatud maki jäänused karbist ja kui makk ikkagi tööle ei hakanud, viskasin selle lõpuks minema.

Samamoodi on peaaegu kõigi kogemustega. Rõõm asjadest, mida endale selles elus lubame, möödub kiiresti ning me leiame end igatsemast midagi uut, et saaksime taas sama põnevust, mida viimati tundsime. Uued riided kuluvad viledaks, autod muutuvad romudeks ja majad hakkavad nõudma kulukat remonti.

See ei ole alati nii. Kuigi see maailm mandub Jumalast eemal olles jätkuvalt, on Jeesus pannud meie jaoks kõrvale kadumatu pärandi − igaviku koos igavese, kadumatu Jumalaga, kelle suurim põnevus on anda meile tasu, mida me ei suuda ära teenida ega väärida.

Jaga Facebookis