Tema kaasaarvamine

Avaldatud 14.9.2023, rubriik Päeva sõna

„Ma ütlen aga teile, et paljud tulevad idast ja läänest ning istuvad lauda Aabrahami ja Iisaki ja Jaakobiga taevariigis.“ Matteuse 8:11

Olin lõpetanud kõnelemise ja mind kutsuti lõunasöögiks koguduse osadussaali. Juhid, keda ma tundsin, olid hõivatud ja seepärast võtsin oma toidu ja istusin inimeste juurde, kellega ma polnud kunagi kohtunud. Mõne minutiga juhtus midagi uskumatut. Hakkasime üksteisega oma elu jagama ja tuli välja, et istusime „ühinenud rahvaste“ lauas! Olime pärit mitmelt poolt maailmast ja väga erineva taustaga! See oli fantastiline! Selline laudkondlik osadus oleks esimesel sajandil olnud ennekuulmatu.

Kohe pärast seda, kui Jeesus imestab väeülema usu üle (Matteuse 8:10), on Matteus pannud kirja Jeesuse sõnad, mis on kõige šokeerivamad (ütlus on olemas ka Luuka 13:28, 29 teises kontekstis). „Ma ütlen aga teile, et paljud tulevad idast ja läänest ning istuvad lauda Aabrahami ja Iisaki ja Jaakobiga taevariigis.“ (Matteuse 8:11) Vastusena väeülema usule teatab Jeesus oma järelkäijatele, et kõik, kes Temasse usuvad, nii juudid kui ka paganad, on kohal koos patriarhidega Messia pidusöögil, mida on aegade lõpuks prohvetlikult ette kuulutatud (vt Jesaja 25:6; Ilmutuse 19:9). Minevikus oli Vana Testamendi prohvetikuulutusi, mis rääkisid inimestest, kes tulevad „idast ja läänest“ (vt nt Jesaja 43:5), sageli tõlgendatud kui hajutatud juutide tagasitulemist Iisraeli. Aga nüüd kaasab Jeesus väeülemale viidates paganad! Seni pidi sellise pidusöögi jaoks sobimiseks olema Aabrahami järeltulija (vt Matteuse 8:11) või kuuluma konkreetsesse religioossesse gruppi. Kuid Jeesus lõhkus need barjäärid. Nüüdsest peale pidi ainus pilet sellele maailmalõpubanketile olema usk Jeesusesse ning mõned, kes väidavad end olevat „Kuningriigi lapsed“, jäetakse välja (Matteuse 8:12). Olen väga tänulik Jeesuse selle kaasava väite eest! Ma usun, et Jumal võtab vastu minusuguse viletsa ja kõik, kes tulevad Jeesuse nimel ja Tema teenete kaudu. Neid, kes osalevad Jeesuse pidusöögil, iseloomustab kaasa­arvamine, mitte väljajätmine!
Minu vastus:
 

Jaga Facebookis