See kestab igavesti

Avaldatud 18.5.2021, rubriik Päeva sõna

„Tõesti, tõesti, ma ütlen teile, kes kuuleb minu sõna ja usub teda, kes minu on saatnud, sellel on igavene elu, ning ta ei lähe kohtu alla, vaid on läinud surmast ellu.“ Johannese 5:24

Inimelu raske tõde on, et kui me pole just eriti kuulsad, siis põlvkond või paar pärast surma ei mäleta keegi su saavutusi. Sa võid saada edukaks seadusandjaks, kes annab välja tõhusaid seadusi, aga kui sinu õiguslikud pingutused ei too kaasa mingit suuremat häda, ei mäleta põlvkond pärast su surma enam sinu saavutusi. Võid püstitada tohutu suuri pilvelõhkujaid, mis kannavad sinu nime, kuid mõne põlvkonnaga muutub sinu nimi sama umbisikuliseks ja tähendusetuks nagu enamik vana Egiptuse vaaraode nimedest, kes ehitasid endale massiivseid hauakambreid.

Kui kasutad seda üht väärtuslikku elu, mille Jumal on sulle andnud, selleks, et koguda varandust või taotleda ilmalikku kuulsust, jääda kindlasti surelikuks, mis mõistagi on kõigi patuste saatus. Sinu tuntusele on määratud loojuda ning tuleb hetk, mil keegi sind ei mäleta ega sinust hooli. Ma tean, et see kõlab karmilt, aga see on tõsi. Kui väga oled sa oma vana-vana-vana-vanematesse kiindunud? Sa ei tundnud neid, välja arvatud ehk käputäis lugusid, mis on sinuni jõudnud ja üks-kaks pruunikat fotod, mis on võib-olla praeguseni säilinud.

Muidugi ei ole saavutustes midagi halba ja Piibel annab nõu mitte olla tegevuseta sel ajal, kui Jeesuse tulekut ootame (Luuka 19:13). Kui hakkad tööle − ja sa peaks seda tegema −, siis tööta kõvasti ja tee suuri asju. Kuid pea meeles, et inimeste saavutused on üürikesed; kui sa paned oma elumõtte nendesse asjadesse, siis osutub su elu lõpuks tähendusetuks.

Kuid sul on võimalus veeta oma aeg nii, et panustad millessegi endast suuremasse, millessegi, mis püsib kauem kui see eluaeg ja kestab igavesti. Piibli lehekülgedel kohtume inimestega, kes käisid koos igavese ja elava Jumalaga. Nad elasid ebatavalist elu, sellist, mida lihtsalt ei mäletata, vaid mis on jätnud kestva mulje tuhandetele järgnevatele põlvkondadele. Nüüd puhkavad nad Jeesuse tulekut oodates, kuid nad on rajanud midagi, mis muudab jätkuvalt ka meie elu tänapäeval. Sõnad, mida nad Inspiratsiooni kaudu kirja panid, näitavad meile paremat teed. Need aitavad meil maha jätta kõik, mis on tähenduseta, ning kasutada oma üürikest elu selleks, et panustada millessegi, mis kestab igavesti − Kristuse kuningriiki.

Jaga Facebookis