VEEL ROHKEM ÕNNE!

Avaldatud 20.2.2024, rubriik Päeva sõna

Õnnis on see, kelle abi on Jaakobi Jumal, kelle lootus on Issanda peale, oma Jumala peale. Ps 146:5

Fanny Crosby jäi juba väga noorelt pimedaks. Pime olemine on üks suuremaid füüsilisi puudeid ja ometi on Crosby olnud julgustuseks ja rõõmuks paljudele teistele läbi nende imeliste ülistuslaulude, mis ta on kirjutanud ja tema usu läbi Jeesusesse. Ta on näidanud paljudele segaduses ja kadunud inimestele teed Jeesuse juurde. “Ma olen kõige õnnelikum inimene maa peal,” teatas ta kord. “Kui ma ei oleks kaotanud nägemist, ei oleks ma kunagi saanud omandada sellist haridust nagu mul on praegu, minu mälu ei oleks iialgi olnud nii hästi treenitud ja ma ei oleks saanud teha inimestele nii palju head, nagu ma seda praegu teen.”

Mis on üldse tõeline õnn? Kas see tähendab suure pangaarve või uue auto või uue kodu või hea tervise või paljude sõprade või sotsiaalse prestiiži või täis kõhu omamist? Kui õnn tähendaks vaid valu, pettumuse ja mure puudumist, siis ei saaks me olla tõeliselt õnnelikud ei sellest hetkest peale, mil me siia ilma sündisime, kuni meie elupäevade loojanguni välja.

Ma usun, et õnnelikkuse kohta on üks paremaid definitsioone Henry Ward Beecherilt: “Inimese jõud ja õnn peitub selles, kui ta mõistab teed, millel käib Jumal, ning kui ta ka ise astub sama rada.” Beecheri õnne definitsioon on sarnane laulja sõnadele: “Õnnis on see, kelle abi on Jaakobi Jumal, kelle lootus on Issanda peale, oma Jumala peale.”

Jeesus tunneb meie vajadusi ja on ainus, kes suudab neid ka rahuldada. Tema on läbinud selle katsumuste ja kiusatuste raja. Või nagu A. B. Bruce on öelnud: “Ma ei suuda ligilähedaseltki väljendada tegelikkust, kui ütlen, et kõik armeed, mis kunagi on sõdinud, kõik sõjalaevastikud, mis iial on ehitatud, kõik parlamendid, mis kunagi on koos istunud ja kõik kuningad, kes iial on valitsenud kokku ei ole mõjutanud inimese elu siin maal võimsamalt kui See Ainus Elu.”

Paljud meist peavad taluma ränki pettumusi elus. Kui tugevad vaenutuuled puhuvad üle meie eluväljade, võib elu ajuti tunduda lootusetuna, ilma igasuguste väljavaadeteta õnnele. Kui just sina oled see, keda viimased sõnad kirjeldavad, siis ole julge – mul on sulle hea sõnum. Lohutussõnad, mis Jeesus lausus oma hirmust värisevatele jüngritele Galilea mere ääres, kõlavad ka sinule, kui sa tänasele päevale vastu astud: “Olge julged, see olen mina, ärge kartke!” (Mk 6:50)

H. M. S. Richards, Jr.
Jaga Facebookis