Ole parkimiskoha valimisel ettevaatlik!

Avaldatud 31.3.2021, rubriik Päeva sõna

Ja ärge muganduge praeguse ajaga, vaid muutuge meele uuendamise teel, et te katsuksite läbi, mis on Jumala tahtmine, mis on hea ja meelepärane ja täiuslik. Kiri roomlastele 12:2

Esimene mõlk või kriim uuel autol on kõige raskem. Enamik autodest, mille olen aastate jooksul ostnud, on olnud kasutatud ja seega ka eelnevalt kriimulised. Aga isegi siis on esimene mõlk minu jaoks uuel autol pettumus. Selle vältimiseks pargin tavaliselt toidupoe parklas kõige kaugemasse nurka, nii kaugele kui võimalik teistest autodest ja nende ohtlikest, mõlke tekitavatest ustest.

Uus süda on mõistagi palju väärtuslikum kui ükskõik missugune auto. Ükskõik kui imeline on uus auto, see hakkab ikkagi lagunema ja sel tekivad mehaanilised probleemid. Uus süda on teistsugune: kõikvõimsa Jumala mõju ja juhtimise all on sinu uuel südamel piiritu potentsiaal aja jooksul areneda ja hoopis paremaks saada. Igavik Jumala läheduses on väga pikka aeg; võttes arvesse fakti, et Jumal on ilu armastav Looja, ei suuda ma ette kujutada, et ta saab kunagi sinu „viimistlemisega“ valmis.

Võib-olla on − eriti alguses − hea mõte hoida oma südant võimalikult ohutus kohas, eemal hooletute juhtide ustest ja tuulega ringi triivivatest ostukärudest. Sinu uus süda on ostetud lõputult kalli hinnaga − Jumala enda Poja ohvriga Kolgatal. Maailmas, mis on oma Loojast eraldunud, ei tule puudust kahjulikust mõjust ja ohtlikest kontaktidest. Lääne tsivilisatsiooni terava moraalse allakäigu ja meedia suure osakaalu tõttu võib meie põlvkonna uus süda olla silmitsi suuremate ohtudega kui eales varem.

Mõistagi ei saa lihtsalt vältida iga kokkupuudet maailmaga; seda ei peakski tegema. Meie ülesanne on ju maailmaga tegeleda ja Kristuse jaoks jüngreid teha. Kuid igapäevaselt peaksime hindama mõjusid, millega lubame end kokku puutuda, ning küsima endalt, missugused neist kahjustavad seda uut südant, mille Kristus on meile andnud. Me peame maailmas elama, aga nagu Paulus soovitab, me ei saa lubada endal sellega muganduda. Sulle on antud uskumatult kallis kingitus; ole parkimiskoha valimisel ettevaatlik.

Jaga Facebookis