Adventsõnumi levikust Peipsi-äärses piirkonnas

Avaldatud 17.9.2001, allikas Meie Aeg

Neli aastat tagasi sügisel alustas juba pensionipõlve pidav pastor emeeritus Ain Soosaar evangelisti tööd Peipsi järve äärsel alal. Siiamaani on see suures osas venekeelne piirkond adventkoguduse poolt puutumata olnud, kuid mitte seepärast, et seal ei oldaks adventsõnumile vastuvõtlikud.

Ain Soosaar alustas Kallastel, kus ta viis läbi seminare nii eesti kui vene keeles. Nii aasta aega, paralleelselt asuti tööle ka Koosal, kus juba ainult pühapäevakooli kogunes umbes 20 last. Pärast aastast tegevust katkes töö Kallastel, kuid samas toimusid erinevad ettevõtmised näiteks Alatskivil, kus eesotsas Jüri Vahtramäega korraldati kontsert, venekeelne grupp hakkas vend Aini juhatusel kogunema Kolkjas ning järjepidev töö käis edasi Koosa grupi juures.

Seejärel sai vend Soosaar südamele tööd laiendada, suundudes Tartust lõuna poole Mellistesse. Vastuvõtt ei olnud kõige meeldivam. Tekkisid tõsised raskused ruumide leidmisega, kus pidada seminaritunde. “Alguses olidki kõik uksed meie jaoks suletud,” meenutab Ain. Kuid ettevõtmine seepärast veel katki ei jäänud. Mõne aja pärast võttis evangelist Ain taas Melliste tee jalge alla ning seekord tuli ruumi leidmine tõelise palvevastusena. Esimeseks seminariks oli “Mida ütleb Piibel!”, mida külastas keskmiselt 20 inimest. Melliste rahvast kutsuti edaspidi kuulama veel ka Ilmutuse raamatu seminari ning “Ka sina võid uskuda” pealkirja kandvat seminari.

Seejärel tuli aga väikse tagasilöögina juba nii harjumuspäraseks kujunenud kooskäimise ruumi ülesütlemine. Üks lahke regulaarne külastaja kutsus aga seminaristi koos külastajatega oma koju, kus käidigi koos, kuni leiti uus ruum. Töö Mellistes on ka vilja kandnud. Kindlasti on külvatud palju seemet, mille vili jääb ehk esialgu nähtamatuks, kuid 2000. aasta detsembris toimus kuue inimese ristimistalitus. Mellistes on tekkinud tõeline koguduserakuke, kus koguneb igal hingamispäeval umbes 15-17 inimest. Hetkel teenivad Melliste gruppi Marina Tirman, Eduard Vari ja Kalju Johanson. Lisaks sellele on kord kuus püütud organiseerida ka minikontserte, mille korraldamisel on abivalmid olnud peamiselt Tartu koguduse muusikud, kuid lauljaid ja mängijaid on käinud ka teistest kogudustest, näiteks Põltsamaalt ja Tallinnast.

Koosal, kus töö jätkuvalt edasi läheb, on kokku ristitud 11 inimest. Tänavu kevadel sealne huvi ja ind justkui jahtus. Nii sai 30. juuniks planeeritud omamoodi äratuskoosolek, kuhu tuli 31 inimest, kes avaldasid soovi siiski ka edaspidi koos käia, et Piiblit uurida. Ain Soosaar on oma tervisliku olukorra tõttu koosolekutelt kõrvale jäänud, kuid siiski mitte päris. Juba neli kuud on vend Ain oma jutlused ja piiblitunnid lugenud kassetile, mida kohalikud inimesed siis hardunult kuulavad. Ka Koosa töös osalevad kõige aktiivsemalt Marina, Eduard ja Kalju. Palugem, et Aini tervis paraneks ja et ta saaks jätakata oma imepärast tööd Peipsi-äärses piirkonnas.
Küsimuse peale, kas Ain näeb Mellistes ja Koosal ka edaspidist koguduseliikmete kasvu, vastas ta kindlalt, et loodab küll. “Mellistes võiks oodata ehk 4-5 inimese ristimisele tulekut ning Koosal paari inimese otsusetegemist,” ütles optimistlik evangelist Ain Soosaar.
Jaga Facebookis
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat