Järgmised 24 tundi

Avaldatud 24.10.2019, rubriik Päeva sõna

Ja Jumal oli lõpetanud seitsmendaks päevaks oma töö, mis ta tegi, ja hingas seitsmendal päeval kõigist oma tegudest, mis ta oli teinud. Ja Jumal õnnistas seitsmendat päeva ja pühitses seda, sest ta oli siis hinganud kõigist oma tegudest, mis Jumal luues oli teinud. 1. Moosese 2:2, 3

Põhiline uskumus nr 6: „Loomine: kuue päevaga tegi Jumal „taeva ja maa“ ning kõik elusolevused maa peal, ja Ta hingas selle esimese nädala seitsmendal päeval. Nii seadis Ta sisse hingamispäeva kui püsiva mälestuse oma lõpetatud loomistööst.“

No nii, nüüd oleme millenigi jõudnud. Kui arvame, et loomisaruanne tähendab pikki ajaperioodi, siis kehtib sama hingamispäeva kohta! Võib-olla on meil kiusatus arvata, et rõhutame seda päeva liiga palju, aga probleem on selles, et läbi kogu Vana Testamendi tõstis Jumal korduvalt selle esile. Inimesed, nii üksikisikute kui ka kogu rahvana, olid hädas sellega, et eirasid või rüvetasid hingamispäeva. Tema jaoks oli see kahtlemata oluline!

Siis tuli Jeesus ja ka Tema näitas jätkuvalt, mitte niivõrd sõnade, kui tegude kaudu, mida arvab Jumal oma pühast päevast ja kuidas jumalakartlikud inimesed peaksid seda austama.

Miks on see nii oluline? Mis vahe sel on, mis päev?

Jumal otsustas. See on kõige tähtsam. Seejärel tulevad põhjendused. See on loomistöö mälestusmärk, mis hoiab meid alandlikuna. See on kingitus – kujuta ette, kuidas sa end tunneksid, kui keegi loobiks pidevalt sinu kingitusi mutta! Ja kõige olulisem on fakt, et Jumal kordas Hesekieli 20. peatükis kaks korda, et hingamispäev on märk sellest, et Tema on see, kes meid pühitseb.

Kui hingamispäev ei ole oluline, siis ei ole Jumal oluline. Ära saa valesti aru. Kõik kristlased on oma teekonnal erinevates punktides. On miljoneid päästetud inimesi, kes armastavad väga Jumalat ja keda Jumal samuti väga armastab, isegi neid, kes veel ei tunne hingamispäeva anni tähtsust. Aga kui sa juba kord mõistad seda – tõeliselt mõistad − ja siis ei ole hingamispäev oluline, ei ole ka Jumal oluline. Sest kui kogu universumi Looja, Ülalpidaja ja Kuningas annab sulle kingituse ja sina ütled: „Tänan, ei“, siis on sinu probleem sügavam, kui päev, millal Jumalat teenida.

Ma ei soovi selleni jõuda. Kuidas on sinuga?

Looja, Taaslooja, Kingituseandja, ma võtan vastu ja tänan Sind. Ma aktsepteerin Sinu loomistööd ja Sinu valitsemist. Ma võtan vastu Sinu hingamispäeva anni ja võtan rõõmuga vastu Sinu taasloomise anni. Tee mind uueks igal hommikul! Kasuta hingamispäeva, et õnnistada minu elu ja nende elu, kes on minu ümber!

Jaga Facebookis