Püsi Jeesuse lähedal ja saa Tema sarnaseks

Avaldatud 19.7.2018, rubriik Päeva sõna

Sina annad mulle teada elu teeraja; rõõmu on rohkesti su palge ees, meeldivaid asju on su paremas käes alatiseks. Psalmid 16:11

See maailm on meie kool – kasvatamise ja õpetamise koht. Meid on siia pandud selleks, et kujundaksime Kristuse iseloomuga sarnase iseloomu ning omandaksime kõrgema elu harjumused ja keele. Headusele vastupidiseid mõjusid on ümberringi rohkelt. Patu arengud muutuvad järjest täielikumaks, sügavamaks ja Jumalale nii palju vastumeelsemaks, et peagi tõuseb Ta majesteetlikkuses, et maad kohutavalt raputada.

Vaenlase plaanid on nii riukalikud, tema tekitatud keerulised olukorrad nii veenvad, et need, kes on usus nõrgad, ei märka tema eksitusi. Nad langevad püüdepaeltesse, mille on valmistanud Saatan, kes tegutseb inimtööriistade kaudu, et kui võimalik, eksitada ka valituid. Ainult need, kes on Jumalaga lähedases ühenduses, suudavad märgata vaenlase valesid ja salasepitsusi.

Selles maailmas on ainult kaks inimklassi – need, kes teenivad Jumalat, ja need, kes seisavad pimedusevürsti musta lipu all. Need, kes soovivad Jumala linna väravatest siseneda, peavad elama selles maailmas Kristusega osaduses.

Need, kes püüavad taevariiki pääseda, peavad järgima Jumala valitsuspõhimõtteid, ainsaid põhimõtteid, mis kestavad igavesest ajast igavesti. Eraldusjoon nende vahel, kes teenivad Jumalat, ja nende vahel, kes Teda ei teeni, tuleb hoida selge ja eristatav.

Lubagem Jumalal oma meeli valitseda. Ärgem öelgem ega tehkem midagi, mis pööraks kaasinimese õigelt teelt ära. Ma tunnen sügavat kurbust, kui mõtlen, kui vähe on neid, kes näitavad, et nad on osa saanud õndsast osadusest ülestõusnud ja taevasse läinud Päästjaga. Maailma elanikud püüdlevad ülemvõimu poole. Jumala järelkäijad peavad alati hoidma pilgu ees Kristust, küsides igal sammul: „Kas see on Issanda tee?“ Nende südant peab täima püha soov elada Kristuse elu. Temas on kogu jumaluse täius. Temas on varjul kõik tarkuse ja teadmiste aarded.

Oh et meie rahvas mõistaks, missugused eelised neil oleksid, kui nad vaataksid kogu aeg Jeesusele. … Tema on meie Alfa ja Oomega. End Tema ligi surudes ja Temaga osadust hoides muutume Tema sarnaseks. Kristuse Vaimu ümbermuutva väe abil muudetakse meie süda ja elu. − (Australasian) Union Conference Record, 1. veebruar 1904.

Jaga Facebookis