Kirjandusevangelist külastab Norras kõiki kodusid kahe aasta tagant

Avaldatud 11.10.2002

Uurimus, mis hindas Norra Adventkiriku Kirjastuse (Boksforlag) tegevust teatab, et iga kodu saab kahe aasta tagant kirjandusevangelisti poolt külastatud. Üle 40 tudengi Aafrikast ja Indiast müüvad oma suvevaheajal siin raha teenimiseks raamatuid, et rahastada oma õpinguid Adventkiriku koolides ja ülikoolides.

“Norra avalikkus on väga lahked nende noorte inimeste vastu,” ütles Dagfinn Moeler Nielsen, kes on kirjastuse juhataja Norras. “Enam kui 400 kiriku pastorit ja juhti on selle programmi käigus aastate vältel kogemusi ja kasu saanud.”

Trans-Euroopa Divisjoni strateegilise plaani kohaselt tehakse aastatel 2001-2005 igas Adventkiriku kirjastusest uurimus.

Boksforlag asus kuni 1996 aastani Oslo lähistel suures hoones, kuid pidi sulgetama, kuna ei suudetud konkureerida turu hindadega. Selle tagajärjel kardeti kirjastustöö väljasuremist. “Tegelikkuses ei ole see aga nii läinud,” teatab TED kirjastustöö juhataja John Arthur. “Kirjastus annab välja suure hulga raamatuid ja ajakirju, kuigi trükkimine on aset leidnud kogudusest väljaspool. Positiivsena võib mainida, et hinnad on väga mõistlikud ja müük on taaskord kasvamas.”
Jaga Facebookis
Loe seotud teemal
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat