Peakoosoleku pidulik hingamispäev

Avaldatud 11.6.2016, allikas Meie Aeg

Hingamispäeval, 11. juunil olid kõik adventkoguduse liikmed ja koguduse sõbrad kutsutud Vanemuise kontserdimajja, kus liidu 39. peakoosoleku kahe töökoosolekupäeva vahel koos osadust ja Jumala ligiolu nautida, aga mõelda kaasa ka sõnajagamisele, milles kuulajate pilk juhiti misjonitööle, vabatahtlikule tööle ja kõigi koguduseliikmete kaasatusele kogudusetöös. Kõik sõnavõtud olid kantud peakoosoleku motost „Tõuse ja rutta – Jeesus tuleb!”.

Hingamispäev Vanemuise kontserdimajas algas õppetükiaruteluga, mida juhtis Toomas Lukk ning mille teemaks oli viimase aja sündmused. Jeesuse teise tulemise ja valvamise teemal aitasid Toomasel arutlust kaasvestlejatena üleval hoida Mariin Tasang, Mervi Kalmus ja Rein Käsk.

Jumalateenistus oli pikitud ühislaulude, ülistushetke laulude ja lavalt esitatud lauludega. Enne jutlust tänasid uniooni esimees David Nõmmik ja liidu esimees Ivo Käsk vabatahtlikke osakonnajuhte. Lavale kutsuti Anne Vahtramäe, kes on üle 20 aasta teinud kogudusetööd vabatahtlikkuse alusel, Anne on juhtinud laste-, pere- ja naistetööd (nii kahte kordamööda korraga kui iga osakonda eraldi) ning olnud aktiivne oma kohalikus koguduses. Lisaks Annele märgiti ära ka lastetöö juht Madli Vahtramäe, noortejuht Susanna Soosaar ja kommunikatsioonijuht Averonika Beekmann. Kõik lavalekutsutud said lillekimbu, peakoosoleku logo ning motoga tassi ja sooja tänuaplausi.

Sõna jagas liidu esimees Ivo Käsk. Ivo alustas jutlust sõnumiga Simsonist, kes oli juba enne tema sündimist Jumalale pühendatud. Just oma elu Jumalale pühendamisele Ivo keskenduski, innustades kogudust siduma oma töö, ettevõtlus, vabatahtlik töö Jumala misjonitööga – oma kõike Jumalale pühendama. Jutlus oli mõtlemakutsuv ja terav: kas kogudusele on juured alla kasvanud, et me ei ole enam dünaamiline liikumine? Ivo kutsus kõiki koguduseliikmeid üles liikuma, evangeeliumitööd tegema ja oma elu Jumalale andma.

Kell kuus algas pidulik kontsert-jumalateenistus, enne mida oli kõigil huvilisil võimalus tutvuda erinevate boksidega: terviseboks (Alla Nõmmik), ajalooboks (Heino Lukk), muusikaboks (video vaatamine), rajaleidjate tööd (rajaleidjad eesotsas Eric Richard Kogermaniga) ja Kristlikke Matku tutvustav boks (Mairo Tutk) ning Kirjaliku Piiblikursuse (Hele Kulp) ja peretöö boks (Rain ja Kaie Siim). Leedu pastor Mindaugas Pikunas rääkis pärastlõunal teemal, kuidas muuta oma elu misjonitööks.

Kõik sel hingamispäeval kõlanud laulud ja heliteosed ning luuletused on pärit Eesti adventistidest loojate sulest ja südamest. Muusikaboksis sai Kristjan Kalmuse valmistatud videokokkuvõttes vaadata ka intervjuusid nende heliloojatega või lähedaste meenutusi nendest heliloojatest, kes on meie hulgast juba lahkunud (üsna pea saab seda videokokkuvõtet vaadata ka siin videote galeriis). Esitamisele tulid nende heliloojate muusikapalad: Aino Toom, Rein Kalmus, Neeme Arras, Ülle Tuisk, Silvi Mänd, Kaljo Viluoja, Roland Kasvand, Raimu Kuris ja Anu Martinson, Toomas Lukk, Kaia Kask, Genri Tron, Kärt ja Tihomir Lazic, Aime Lips, Verner Toombre, Anne Toome, Helis Rosin. Joosep ja Kaile Tuvi ning Annemai Jallai lugesid ette Irene Vari, Mirje Vähi, Ly Kaasiku, Eha Lobjaka ja Evi Lõhmuse luuletusi. Õhtune kontsert kestis koos vaheajaga kolm tundi – muusika- ja sõnakunsti valdavaid adventiste on olnud ja on praegu väga palju ning imeline oli kokkupandud kavast osa saada.

Õhtusel kontserdil jagas sõna Mindaugas Pikunas Leedust. Mindaugas keskendus vabatahtliku töö tegemise alustele: Jeesus andis endast kõik, Ta loobus oma mugavustsoonist ja tuli meid lunastama. Nüüd ootab Ta, et meiegi annaksime endast kõik. Mindaugas kutsus oma kõne lõppedes lavale kõik need, kes tundsid, et vajavad värskendust, uuendust, uut pühendumist. Mindaugase jutlus ning altarikutse lõppesid kogudust ühendava palvega Püha Vaimu väes uuendatuna edasi minna ning üksteist tänada ühise töö eest koguduses.

Esmakordselt kõlas adventkoguduse ees Rein Kalmuse „Issand on Siionis suur”, mida esitas ühendkoor ja orkester ning mis oli kontserdi üks kõrghetki. Viimase lauluna kõlas ühendkoori ja orkestri esituses ning saali kaasalaulmisel ja Helerin Lehtla dirigeerimisel Roland Kasvandi „Õhtu jõuab jälle”. Kontserdi kestel dirigeerisid veel Raeli Florea, Ellen Suits, Ülle Tuisk, Neeme Arras ja Gerli Arras.

Pärast viimast laulu kutsus David Nõmmik lavale Hans Soosaare, kes oli selle piduliku peakoosoleku-hingamispäeva projektijuht. Kogudus tänas Hansu pika aplausiga. Pärast ühist palvet ning õnnistussõnu jäeti jällenägemiseni – kes järgmise kohaliku koguduse või üle-eestilise jumalateenistuseni, kes homse päeva töökoosolekuni Tartu adventkirikus.  

Pildid: Jüri ja Anne Vahtramäe. Rohkem pilte Facebookis.

Jaga Facebookis
Vaata seotud teemal
Loe seotud teemal
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat