Loov vägi

Avaldatud 7.5.2021, rubriik Päeva sõna

Issanda sõnaga on tehtud taevad ja tema suu hingusega kõik nende väed. Psalmid 33:6

Mäletan üht nädalavahetust, mil tundsin end eriti rõhutu ja murelikuna kõige selle pärast, mis mu kohustuste nimekirjas oli. Oli probleeme, mille lahendust ei paistnud, ning need hoidsid mind öösel ärkvel. Kuigi mul oli väga kiire, jätsin mõneks tunniks kõik sinnapaika. Haarasin kaasa kaks olulist asja − oma punase kaasaskantava võrkkiige ja väikse sinise taskupiibli − ja sõitsin üheksakümmend minutit üles mägedesse, et olla üksi või täpsemalt öeldes, üksi Jumalaga.

Ideaalse koha leidmine võttis aega. ma tahtsin olla kohas, kust mind ei leita, sest oli oluline, et keegi mind ei segaks. Lõpuks avastasin ideaalse koha jõe ääres, suure kivirahnu taga, mis varjas mind välismaailma eest. (Selle imelise koha hoian salajas kuni oma surmapäevani!) Riputasin võrkkiige kahe puu vahele ning vaid tuul puuladvus sahisemas ja jõgi kaks jalga allpool vulisemas, avasin Piibli ja hakkasin Jumala häält kuulama.

See ei luhtu kunagi: kui lähened Pühakirjale avatud ja valmisoleva südamega, teeb Jumal end kuuldavaks. Pärast mõnda tundi kuulamist, kuidas Ta ütles jüngritele korduvalt: „Ärge kartke!“, hakkas minu murelikkus lahtuma, kindlustunne taastus ja mul oli ülim meelerahu otsuste suhtes, mida pidin eesoleval nädalal tegema.

Ma arvan, et mõnel on kiusatus oletada, et mul oli vaja lihtsalt veidi ruumi, et mõtteid koguda. Kuid tervenemine ei tulnud pelgalt üksiolekust, kui kasulik see üksiolek ka võib olla. Tervenemine toimus, kui Jumala hääl masseeris läbi Piibli lehekülgede minu haavatud südant.

Piibel ei ole samasugune nagu teised raamatud. See on Jumala hääl inimkonnale, ja kui Jumal räägib, on see piisavalt võimas, et tema hingusest tuleks esile universum, kõigest mõne sõnaga. Pane tähele, et Jumala hingusest tuli esile ka Tema kirjutatud Sõna – seda see inspiratsioon otsesõnu tähendabki. Pühakirjal on loov vägi tervendada murtud südant ja taasluua see Kristuse näo järgi.

Kui kahju, et neid inimesi pole rohke, kes kasutaksid igapäevaselt ära selle, mis Piiblil pakkuda on.

Jaga Facebookis