Tõde sinu kohta

Avaldatud 8.5.2021, rubriik Päeva sõna

Sest Jumala sõna on elav ja tõhus ja vahedam kui ükski kaheterane mõõk ning tungib läbi, kuni ta eraldab hinge ja vaimu, liigesed ja üdi, ning on südame meelsuse ja kaalutluste hindaja. Kiri heebrealastele 4:12

Kolledži esimesel aastal oli minu ühiselamus noormees, kel oli märkimisväärne talent joonistada karikatuure − need on joonistused, mis liialdavad ülimalt sinu parimaid (või halvimaid) omadusi. Enamik meist ei jõudnud kuidagi ära oodata, millal saab päeva lõpus ühiselamusse tagasi, et nähe, kes on tema viimane ohver. Ta ei valmistanud meile kunagi pettumust. Kampuses oli ligi kaheksateist tuhat potentsiaalset ohvrit, nii et tal ei saanud materjal kunagi otsa.

Mõni päev oli see professor, kes kellelegi ei meeldinud; teinekord keegi võistlevast ühiselamust. Ja siis ühel päeval tegi ta joonistuse, millel polnud absoluutselt mingit mõtet; kõik teised joonistused olid olnud ilmselgelt geeniuse teosed, aga nüüd oli ta joonistanud midagi, mis ei sarnanenud kellegagi, keda ma tundsin.

Siis märkasine, et teised toas olevad poisid naersid. Lõpuks ütles keegi: „Sa ei saa aru, ega ju?“ Ja siis andis ta surmahoobi: „See oled sina.“

Ja siis äkitselt ma nägin seda, ning tuleb tunnistada, see ei meeldinud mulle. Kui see ei olnud naljakas enne, kui ma aru sain, siis pärast nii mõnegi valusa tõe ilmutamist oli see veel kaks korda vähem naljakas. Fakt, et absoluutselt kõik teised nägid seda, muutis selle veel valusamaks, kuna ilmselgelt rääkis joonistus tõtt. Sellest polnud pääsu.

See on üsna sarnane piinliku momendiga, kui kuuled oma hääle salvestust. Paljud ei usu, et see kõlab nende moodi. Aga mõtle selle piinliku fakti peale: kõik teised ruumis arvavad, et see kõlab täpselt sinu moodi, sest salvestus on tõde. Nii kõlad sa ilma häirivalt mõjuva pealuuta, mis eraldab su suud kõrvadest.

Heebrealastele kirjutatud kirja autor hoiatab meid, et Piibli uurimine võib vahel olla valus kogemus. Jumal armastab meid liiga palju, et mitte näidata sulle tõde sinu enda kohta − nii, nagu Tema seda näeb. Jumala vaatepunkt on ilustamata, varjamata tõde. Aga ole julge: Ta teeb seda üksnes sellepärast, et enne, kui Ta saab sind taasluua Jumala lapseks, kes sa pidid olema, pead sa mõistma, kui hädasti vajad sa Jeesust. Enne kui saad Jeesuse poole liikuda, tahab Jumal, et sa jätaksid mõne asja maha. Kui sa oled nõus, näitab Ta sulle täpselt, mis need on.

Jaga Facebookis