Muutumatu

Avaldatud 8.6.2021, rubriik Päeva sõna

Jeesus Kristus on seesama eile ja täna ja igavesti! Kiri heebrealastele 13:8

Noorena oletad, et arst on sinust vanem ja targem. Esimene kord, kui kohtad arsti, kes tundub sinust noorem olevat, on see veidi üllatav. Mäletan, kui see juhtus minuga esimest korda. Olin esmaabiruumis ja arst, kes mu vigastusega tegeles, tundus olevat nii noore, et arvasin end peaaegu nägevat, kuidas ta vaimusilmas lappab õpikuid, et uurida, mida ta peaks minuga edasi tegema.

Mõistagi oli ka minu möödunud nooruses aegu, kui inimesed väljendasid üllatust, kui ütlesin, et olen pastor. Nende peas olid pastorid hallijuukselised ja targad, mitte kahekümnendates noored. „Kust teie arvates siis vanad pastorid tulevad?“ vastasin vahel mänguliselt.

Enamus töökohtadel saame kogemustega targemaks ja suutlikumaks. Me kasvame rolli sisse. Jumalaga ei ole nii: Ta on sama eile, täna ja igavesti. Sellepärast võib Tema moraaliseaduse, mis on Tema iseloomu peegeldus, julgesti kivisse graveerida – see ei muutu. See, mis oli patt minevikus, on patt ka praegu, ning see, mis on patt täna, on patt ka homme.

Kiiresti muutuvate moraalistandarditega maailmas, kus sinu lapsepõlve moraalsed väärtused heidetakse täiskasvanueas kõrvale kui tähtsusetud, on rõõm avastada, et Jumala standardid ei muutu. Isegi kui maailm meie ümber võib väita, et moraalsus on suhteline ja muutuv (mis lõppkokkuvõttes tähendab, et moraalsust ei olegi), võime leida stabiilsuse, mida meie süda igatseb, muutumatus Jumalas. Ta ei pea kasvama Jumalaks, keda me soovime ja vajame; samuti ei triivi Ta eemale sellest, mis Ta praegu on. Ta on muutumatu.

See tähendab ka, et Tema tõotused, mis toetuvad Tema olemusele, ei muutu kunagi. Kui jumal ütleb, et Ta suudab meid päriselt päästa

(vt Kiri heebrealastele 7:25), siis see ei muutu. Kui Jumal ütleb, et Tema iseloomu tuum on armastus (1. Johannese 4:16), siis ka see ei muutu kunagi. Ja kui Jeesus ütleb, et Ta tuleb tagasi, siis seda tõotust ei muudeta ega kirjutata ajale sobivalt ümber.

Jaga Facebookis