Jumala mõõdulint

Avaldatud 10.5.2021, rubriik Päeva sõna

Ja kui teile öeldakse: Küsitlege surnute vaime ja ennustajaid, kes sosistavad ja pomisevad, siis vastake: Kas rahvas ei peaks küsitlema oma Jumalat? Kas tuleb elavate pärast küsitleda surnuid? Õpetuse ja tunnistuse juurde! Kui nõnda ei kõnelda, siis ei ole koitu. Jesaja 8:19, 20

Kui minu vanaisa suri − mees, kes armastas puutööd sama palju kui elu −, sõitsin pikka tee, et tema matusetalitusele minna. Pastor, kes viis haua kõrval tseremooniat läbi, meeldis mulle vaistlikult ning ühel hetkel keset teenistust pani ta äkitselt käe taskusse ja võttis välja mõõdulindi. „Lubage, ma räägin korraks kõigi lapselastega,“ ütles ta.

„Kui Joe elas, kasutas ta sarnast mõõdulinti iga päev, et veenduda, et iga lõige oleks täpselt õige. Sellele tööriistale toetus ta oma ametis. Aga elus toetus ta millelegi muule − Piiblile. Seda kasutas ta iga päev, et veenduda, et iga otsus oleks alati Jumala tahtega kooskõlas. Kahtlemata elas ta jumalakartlikku ja edukat elu ning just sellepärast, et ta mõõtis alati kaks korda ja lõikas ühe korra. Minu üleskutse teile täna on teha sama: võtke Jumala Sõna oma ülejäänud elu eksimatuks teejuhiks.“

Kui astud ükskõik millisesse raamatupoodi, näed üha laienevat eneseabisektsiooni, mis on täis teoseid autoritelt, kes lubavad muuta sinu elu veidi kergemaks. Kahtlemata leiab raamatute hulgast mõne väga kasuliku, kuid samuti on leida teoseid teadmatutelt autoritelt, kes pakuvad võltsingut − kehva aseainet tõelisele suhtele Jumalaga. Ettevaatamatuid ootavad mõned kohutavad vaimseid nõuanded − neid on mittekristlikest vaimsetest praktikatest kuni täieliku spiritismini.

Teisisõnu, nende tuhandete aastatega, mis on möödunud sellest ajast, mil Jesaja kirjutas selle teksti, ei ole suurt midagi muutunud. Tema aja konkreetne juhtum olid vahendajad − inimesed, kes pakkusid, et küsivad tasu eest surnutelt nõu. Tänapäeval ei pruugi see olla nii otseselt spiritistlik, kuid eneseabimaailm võib olla väga halbade ideede miiniväli.

Lubage, ma annan edasi üleskutse, mille andis pastor meile: hoia Jumala Sõna alati käepärast, nii saad iga loetud mõtet mõõta täpselt Jumala mõõdu­puuga. Palju parem on kaks korda mõõta ja üks kord lõigata kui vastupidiselt toimida. Pikemas perspektiivis teeb see palju vähem haiget.

Jaga Facebookis