Murelik Isa

Avaldatud 27.2.2021, rubriik Päeva sõna

Mõistetakse õigeks tema armust päris muidu, lunastuse kaudu, mis on Kristuses Jeesuses, kelle Jumal on seadnud tema veres lepitusohvriks usu kaudu, et näidata üles oma õigust sellega, et ta kustutas varem tehtud patud. Kiri roomlastele 3:24, 25

Kui meie tütar pandi operatsioonijärjekorda, nägin, kuidas tema ärevus kasvas sedamööda, kuidas kalendris ringiga tähistatud kuupäev lähemale jõudis. Ta on vapper laps ja tema südikust on kadestamisväärselt raske summutada. Kuid ma märkasin, et ta muutus selle päeva lähenedes süngemaks. „Mitte keegi ei oota operatsiooni rõõmuga,“ kinnitasin ma talle, „mina ka mitte.“ Mul endal oli neid protseduure rohkem olnud, seepärast küsis ta pidevalt, mismoodi see käib. Ma tundsin teed operatsioonisaali.

Aga mida ma ei teadnud, oli tee, mida mööda peab käima lapsevanem. Avastasin, et mina olen murelikum kui tema. Ma teadsin, mis valu ta peab kannatama, ja ma teadsin ka operatsiooni riske. Oma lapse saatmine üldnarkoosi alla ei ole kunagi sajaprotsendiliselt riskivaba.

Kui see päev kätte jõudis, keeras mul kõhus niimoodi, et süda oli peaaegu paha, kuid ma ei lasknud tal seda näha.

Kui inimesed Eedeni aiast välja astusid, algas ootamine. Me olime haiged ja vajasime radikaalset lahendust. Tõotatud lahendus oli naise Seeme, kes pidi purustama mao pea. Iga kord, kui uus laps ilma sündis, küsis Jumala rahvas: „Kas see võiks olla Messias?“ Inimkond oli murelik ja seda õigusega – patu palk on siiski surm.

Me mõistame hästi oma osa valemis. Aga see, mida me ei mõista, on ärevus, mida tunti taeva õuedes. Iga patt, Jumala moraaliseaduse iga rikkumine nõudis patuse elu. Süüdistaja võis osutada igale rikkumisele ja väita, et Jumal on ebaõiglane: Saatan pidi patu pärast taevast lahkuma, kuid tundus, et inimkond võib vabalt samas suunas jätkata.

Kas Jumal lihtsalt ei teinud inimese patust välja? Pauluse sõnul on jahmatav vastus jah. Ta ei vabandanud pattu – see oleks olnud võimatu, see oleks Tema enda õiglase iseloomu rikkumine olnud −, kuid Ta vaatas sellest üle ning ootas päeva, mil Jeesus seisab meie asemel ja õiglus saab rahuldatud. Mõned inimesed arvavad, et Jeesus kaitseb meid Isa eest, kes soovib meid hävitada. Kuid Paulus näitab meile, et Isa ootas murelikult, et kogu katsumus saaks läbi, Ta jättis meie patud tähele panemata, et Ta saaks meid päästa.

Tundub, et Jumal on murelikum kui meie.

Jaga Facebookis