Mõtle ja otsusta

Avaldatud 5.9.2019, rubriik Päeva sõna

Aga see on nii: kes kasinasti külvab, see ka lõikab kasinasti, ja kes rohkesti külvab, see ka lõikab rohkesti. Igaüks andku nii, nagu ta süda on lubanud, mitte nördinult või sunnitult, sest Jumal armastab rõõmsat andjat. 2. Kiri korintlastele 9:6, 7

Üks põhiväärtustest, mis määratleb tõelisi kristlasi, on nende andev meelsus. Heade kavatsustega inimesed, kes ei soovi end üksnes kristlasena määratleda, vaid mingil kombel ka endale, teistel ja isegi Jumalale tõestada, et nad on kristlased, viivad selle kogu aeg äärmustesse. Kui on hea anda aega, siis ma annan seda, kuni kurnatusest kokku kukun. Kui on hea oma ande kasutada, siis kasutan ma neid kõiki, kogu punti, kogu aeg, kuni põlen täiesti läbi. Kui on hea raha anda, siis ma annan kõik ning jätan enda ja oma pere nälga. See on ju eneseohverdus?

Võib-olla. Mõnikord. Kas mäletad veel seda noormeest, kes tundis, et teda kutsutakse kõike ära müüma ning ainult Piiblit, kitarri ja veidi riideid alles jätma? On kolm asja, mida tuleb meeles pidada. Ta oli noor ja vallaline. Teda ei olnud tingimata kutsutud niimoodi kogu elu elama. Ja mis kõige tähtsam, need, kes temaga kokku puutusid, nägid tema vaiksest rahust ja rõõmust, et ta oli tõesti seal, kus Jumal soovis teda sel hetkel olevat.

Kahjuks on enamik inimesi, kes sellise äärmusliku andmise ette võtavad, kaugel rahust. Nad kas kardavad kogu aeg, kas nad on ikka piisavalt andnud, või on andmise üle uhked. Kummalgi juhul on tegemist eneseõiguse vildaka vormiga. Nad on muutnud andmise teoks, mis ostab neile koha taevas. See ei toimi.

Me kõik teame 1. Kirjas korintlastele salmi 9:7 rõõmsa andja kohta, kuid sageli jätame tähelepanuta eelmise, kuuenda salmi. Võta aega, mõtle selle üle, palveta tõsiselt ja otsusta. Ole valvel olukorra suhtes, kui veenad end vähem helde olema, sest „Jumal soovib, et sul lõbus oleks“. Samuti ole valvel selle olukorra suhtes, kui Jumal esitab lisakutse sinu rahakotile eriliste asjaolude tõttu. Kui annad rohkem, siis tee seda seetõttu, et Jumal sinult küsis, mitte sellepärast, et keegi rääkis haleda loo või väänas su käsi.

Ja siis ole rõõmus andja!

Esimene Andja oli!

Eluandja, kõik kuulub sulle – minu raha, aeg, annid ja mu olemus. Anna mulle tarkust ja tasakaalukust neid kõiki kasutada! Ma tahan olla sinu usaldusväärne majapidaja, anda Sinu nimel raha välja, sest Sina oled teinud selgeks, kuidas Sa tahad, et Sinu vahendeid kasutataks. Ja tänan Sind väga, et Sina tunned minule andmisest rõõmu!

Jaga Facebookis