Pank, mille peale saab kindel olla

Avaldatud 7.9.2019, rubriik Päeva sõna

Müüge ära, mis teil on, ja andke see almusteks! Tehke enesele kulumatud kukrud ja muretsege enesele kahanematu aare taevas, kuhu varas ei saa ligi ja kus koi pole rikkumas, sest kus on teie aare, seal on ka teie süda. Luuka 12:33, 34

Jumalale andmisega on üks probleem. Seda ei saa teha ilma inimestele andmata. Ta ise ütleb, et seda, mida teeme teistele, teeme Temale. Kui sa siis mõtled, et Tema on see tüdruk, keda smugeldatakse üle Nepali piiri, Tema on see näljane laps New Yorgis, Tema on see naine, keda Darfuris rünnati, Tema on see, kes kusagil igatseb Piiblist rohkem teada saada, siis muutub andmine ju hädavajalikumaks.

Ja see on and, mille Jumal soovib meile anda – võime näha teisi nii, nagu Tema neid näeb. See on oluline põhiväärtus, et Tema majanduses ei ole raha midagi väärt, see-eest inimesed on kõike väärt.

Maailma vaestele andmiseks on mustmiljon võimalust, isegi kui sa ise oled üks maailma vaestest. Kindlasti on sul kaks veeringut, nagu sel lesknaisel. Kui mitte, siis on sul mõni teine asi, mida anda, ja järgmiste päevade tekstides uurime mõnda neist lähemalt.

Teistele andmisel on kõige olulisem arvestada nende tundeid ja nende eneseväärikust. Kui sa ei suuda end abivajaja nahka panna, oleks parem anda raha mõnele kogemustega organisatsioonile. Kui sa oled ise näljas olnud, siis tead, missuguseid segaseid tundeid tekitab toidukorvi vastuvõtmine. See on kahtlemata õnnistus, kuid seda ei ole nii lihtne vastu võtta. Sellepärast on Piiblis järelnoppimise komme. Vaesed said tunda, et nad teevad enda aitamiseks ise midagi ära.

Kas sa oled mõelnud kasutada raha, millega sa ostad, annetusena? Kui sinu ümbruskonnas on keegi, kellel on toimetulekuga raskusi, mis oleks, kui ostaksid siis seda, mida tema teeb, või kasutaksid tema teenuseid? Odavate asjade poest saaksid köögirätiku osta 1,50 dollari eest, aga kui ostaksid rätiku 15 dollari eest inimeselt, kes selle valmistas, siis Jumal teaks, miks sa seda tegid. Temal on täpne aruandlus ning selles ei ole kirjas dollarid ja sendid. Seal on hoopis naeratus mõlema andja näol − nii selle andja, kes valmistas, kui ka selle andja, kes ostis.

Kas sa tead, kuhu sinu raha läheb?

Abivajajate Jumal, ka mina olen abivajaja. Muidugi ma tean, et Sa tead seda. Sa tead minu füüsilisi ja rahalisi vajadusi ning Sa tead ka sügavamaid vajadusi, mida ei saa näha ega katsuda. Aita mul anda ning aita seejuures vastu võtta ja õnnistatud saada!

Jaga Facebookis