Rehabeam (rahvas on suurenenud)

Avaldatud 21.10.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Saalomoni poeg; kahe lõunapoolse suguharu ehk Juuda kuningriigi esimene kuningas; valitses aastatel 930−914 eKr. Tahad rohkem teada? Loe: 1. Kuningate 12:1−24; 14:21−31.

Mõtted tänaseks

Rehabeam pidi saama oma isa Saalomoni järglaseks. Kuid see mõte ei meeldinud kõigile. Jerobeam oli rahulolematute kõneisik. Ta nõudis madalamaid makse, kuna maksud olid muutunud talumatult kõrgeks. Kogenematu Rehabeam otsustas küsida nõu hulgalt tarkadelt meestest, kes olid sageli ka tema isa Saalomoni nõustanud. Nende arvamus oli selge. Kui tahad endale rahva tuge kindlustada, on soovitatav alandada makse mõistlikule tasemele. Kuid seda vastust Rehabeam ei oodanud, sest maksude väiksem sissetulek tähendanuks, et ta peaks oma soovid üle vaatama. Seega otsustas ta küsida nõu teiselt inimrühmalt – mõnedelt noortelt meestelt, kellega koos oli ta üles kasvanud. Nemad soovisid kasu saada lähedastest suhetest kuningaga ning arvasid, et ka neile oleks kasulik, kui kuninga sissetulek kasvas. Nad soovitasid, et kuningas võiks rahva maksukoormat lausa veelgi suurendada. Kui kuningas järgis seda nõuannet, tõi see peagi kaasa tema isa kuningriigi kindla jagunemise. Kaheteistkümnest suguharust kümme valisid selle järel oma juhiks Jerobeami.

Nõu küsimine on hea. Keegi ei ole nii tark, et suudaks kõik probleemid ise lahendada. Kuid on oluline valida oma nõuandjad arukalt ja olla valmis head nõu järgima. Rehabeam soovis kuulda ainult sellist nõu, mis kinnitas tema enda soove. See on lõks, kuhu langeb ka tänapäeval liiga palju inimesi.

Minu palve

Issand, anna mulle arusaamist, kust leida õiged inimesed, kellelt nõu küsida, ja siis neid kuulata!

Jaga Facebookis