Juuli Meie Ajas

Avaldatud 7.7.2023

 Juuli Meie Aja fookuses on kolme ingli kuulutus kristlase igapäevaelus. Vally-Reet Järs kirjutab sel teemal: „Jumala kohtu eesmärk on õigeksmõistmine. Meie teod on meie otsuste tagajärjed. Otsused on aga valikute tagajärjed. Valikud tulenevad meie eelistustest ning eelistused teadmistest ja kogemustest. Meie teadmised ja kogemused kujunevad sellest, millega oma vaimu toidame! Selle pärast käibki võitlus meie vaimuliku toidu kvaliteedi üle!“ Tõlkeartikkel muugib lahti Babüloni sisu tänapäeval: „Babülon tähistab ahnuse võitu armu üle, himu võitu armastuse üle, võimu võitu rahu üle. Unustage metsalise-kultus või majandus, unustage inimlikud väljamõeldised ja loodud süsteemid, vahendid või usutunnistused: kummardage Talle.“

Seekordses intervjuus räägib oma mõtetest kogudusevanemana Tartu koguduse vanem Jüri Vahtramäe. „Minu roll kogudusevanemana Tartu koguduses on täita võimalikult hästi kogudusevanema praktilist rolli Tartu koguduses. Seejuures olen teadlik, et tegelikult on see olnud ja on kaugel ideaalist. Püüan teha oma võimete kohaselt parima,“ arutleb Jüri ja lisab: „Jumalal on sõnum iga inimpõlve jaoks maailma lõpuni. Kuidas ja millisel viisil peaksime esitama oma sõnumit isiklikul tasandil ja millised peaks olema selleks kasutatavad massikommunikatsioonivahendid ja stiil, ongi mõtlemise ja palvetamise koht.“

Ly Kaasik kirjutab sedakorda imedest ja nende ajastusest: „Jumal teeb imesid vastavalt olukorrast tingitud vajadustele. Võimalik, et ka Piibli ajal elanud inimesed, kes kuulasid jutustusi maailma loomisest või Iisraeli rahva kõrberännakust, küsisid vahel, miks tegi Jumal minevikus palju suuremaid imesid.“

Misjonirubriigis „Mina lähen“ kirjutab Aleksandr Tsugai Tallinna venekeelse koguduse projektist „Lõbusad stardid 65+“: „Projekti mõte on pakkuda eakamatele inimestele võimalus misjonitööks, pakkuda seenioritele võimalus minna inimestele lähemale, kaasates neid tegevusse, mida ise naudivad.  Enne kui rääkida inimesele Päästjast Jeesusest, on vaja temaga tuttavaks saada. Sellised oma loomusest lihtsad ja mitte eriti kulukad projektid pakuvad võimaluse luua esimene kontakt.“

Alustame ajakirjas uue sarjaga, kus vaatluse all on adventkoguduse ajalugu misjonirindel. 2024. aastal möödub 150 aastat ajast, mil seitsmenda päeva adventistid lähetasid välismaale oma esimese misjonäri – Põhja-Ameerikast Euroopasse. Kõigil neil, kes mõistavad inglise keelt, soovitab Meie Aeg kuulata arutelusid originaalis, ent kuna saates arutatakse väga põnevatel koguduse ajaloo ja kujunemisega seotud teemadel, saab sari tõlgitud ka eesti keelde. Esimeses osas on vaatluse all vastloodud adventkoguduse vastumeelsus välismaise misjonitöö suhtes.

„Noore koguduseliikme tee“ rubriigis räägib enda liitumisest kogudusega Mikk Allak: „Tahtsin igast võimalikust tegevusest osa võtta, et näha, mida kristlased teevad, kuidas nad elavad, millest nad mõtlevad, mida nad räägivad.“

Suhete rubriigis kirjutab Ivo Käsk, missugused võiksid olla inimese ootused tulevasele abikaasale: „Ühest küljest seavad tänapäeva eeldused abielule väga suure koorma. On eeldus, et abielu pakuks suurt isiklikku rahulolu. On ootus, et abielus olemine ei eeldaks suurt isiklikku muutumist. Pigem tahaksime, et abielu tooks miskit juurde sellele, kes me oleme. Selliseks abieluks oleks vaja leida inimene, kes on väga hea enesevalitsemisega, kes ei vajaks mingit hoolitsust ja kellel ei oleks mingeid isiklikke probleeme. Ta peaks olema õnnelik, terve, huvitav, vaimselt virgutav, eluga rahulolev.“

Juuli ajakirjas on veel palju teisigi rubriike ja neis huvitavaid artikleid. Ajakiri jõuab kogudustesse eeloleval hingamispäeval, 8. juulil. Ajakirja kaanehind on 2,5 eurot ja seda saab osta ka e-poest.  Järgmine Meie Aeg ilmub 9. septembril.

Jaga Facebookis
Loe seotud teemal
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat