Ööpäevaringselt

Avaldatud 30.4.2021, rubriik Päeva sõna

Just seepärast ta võibki päriselt päästa neid, kes tulevad Jumala ette tema läbi, elades aina selleks, et nende eest paluda. Kiri heebrealastele 7:25

Oli varajane hommik, päike hakkas just horisondi tagant piiluma, kui tundsin äkitselt vasakus küljes teravat valu. „Oh ei,“ mõtlesin endamisi, „neerukivi!“ Kogemus oli õpetanud, mida edasi oodata: toores, torkav valu, mis teeb kiiresti jõuetus. Ma olin suutnud mõned kivid kodus ise väljutada, aga nüüd tundsin, et see tuleb ainulaadne. Ma ei soovinud äratada naist, vaid hüppasin autosse ja otsisin Google’i kaardilt lähimat esmaabikliinikut. Minu kohkumuseks avati lähim alles tunni aja pärast!

Ma ei olnud nõus nii kaua ootama, seega otsustasin sõita hoopis lähima haigla erakorralise meditsiini osakonda, mis oli muidugi kallim. Valu oli nii hull, et ma ei hoolinud sellest.

Kui sageli on sul vaja läinud mõnda olulist teenust ebasobival ajal? Keskkütteahi töötab ideaalselt kuni pühadeni, mil ei ole võimalik saada kedagi seda parandama. Toru lõhkeb väljaspool tööaega, mil torulukksepp võtab kohaletulemiseks lisatasu. Internetiühendus kaob, kui plaanis on oluline videokonverents, ja teenusepakkuja telefonil vastab automaatvastaja. Maailm meie ümber ei tööta ööpäevaringselt – see fakt võib vahel kohutavalt nördima panna.

Kuid vaata korraks taevast pühamut. Heebrealastele kirjutatud kirja autor ütleb, et Jeesus elab „aina selleks, et [meie eest] paluda“. Teisisõnu, Ta on kättesaadav ööpäevaringselt, millal iganes sa Teda kõige enam vajad. Sa ei pea ootama taeva avamist järgmisel hommikul, kui vajad Eestkostjat (1. Johannese 2:1), sest Ta on kättesaadav kohe praegu.

Ja see pole veel kõik; Ta teeb oma töö täiuslikult esimesel korral, Teda ei ole vaja tagasi kutsuda. Piiblis on öeldud, et Ta „võibki päriselt päästa neid, kes tulevad Jumala ette tema läbi“. Mõnes tõlkes on siin öeldud „täielikult“. Mõned õpetlased usuvad, et see tähendab, et Jeesus päästab meid täielikult, teised arvavad, et see tähendab igaveseks. Igal juhul on see uskumatult hea uudis: sinu murtud, patune süda saab andeks ilma mingite tingimusteta ning sa jääd kuningriiki, mis kestab kogu igaviku.

Jaga Facebookis