Laste Jumala riik

Avaldatud 10.8.2019, rubriik Päeva sõna

Siis toodi Jeesuse juurde lapsi, et ta paneks oma käed nende peale ja palvetaks. Jüngrid sõitlesid toojaid. Aga Jeesus ütles: „Laske lapsed olla ja ärge keelake neid minu juurde tulemast, sest selliste päralt on taevariik!“ Ja ta pani oma käed laste peale. Ning läks sealt ära. Matteuse 19:13−15

Viies käsk kõneleb üksnes vanemate austamisest, aga kui paned Jumala iga hetk kesksele kohale, saab kohe selgeks, et üks Tema põhiväärtustest on kõigi pereliikmete austamine ja nende eest hoolitsemine. Seekord vaatame lapsi.

Väikesed lapsed on üks Jumala õnnistatumaid kingitusi inimkonnale. Ta oleks võinud luua sigimissüsteemi, kust tulevad täiskasvanud. Ta ei pidanud tegema süsteemi selliseks, nagu see praegu on, aga kas pole tore, et Ta seda tegi? Kõigepealt on pisikesed imikud, kes vajavad pidevat hoolt ja kes ei teagi, et nende eest hoolitsetakse, rääkimata sellest, et nad oskaksid tänulikud olla. Siis kasvavad nad väikelasteks ja eelkooliealisteks, kelle nägu lööb sind nähes rõõmust särama. Seejärel kooliealisteks, kes hüppavad sulle selga kohe, kui sa töölt koju jõuad. Ja siis on teismelised ja noored täiskasvanud, kes − tunnistagem seda − vajavad ka hoolt, kuigi mitte samasugust.

Kui oleme lapsevanemad, siis teame laste eest hoolitsemisest kõike ja hakkame mõistma, mida mõtles Jeesus sellega, kui ütles, et Jumala riik on niisuguste päralt − inimeste päralt, kes peavad sind superkangelaseks lihtsalt sellepärast, et sa nende jalgratta ära parandasid, kes jooksevad sinult abi küsima, paluvad lugusid ja uhkustavad sinuga sõprade ees.

Kui me ise ei ole lapsevanemad, vaid vanemad õed või vennad, siis need väiksed võivad meid vahel hulluks ajada (nojah, nad ajavad ka lapsevanemaid hulluks!), kuid me võime näha ka rõõmu ja õnnistust. Me peaksime just seda arendama, mitte õhutama endas pahameelt, ärritumist, halvustamist ja igasugust negatiivset suhtumist, mida Saatan meis hea meelega näeks.

Kui meil ei ole lastega eriti pistmist, oleme ehk paljust ilma jäänud. Sa võid proovida näiteks olla vabatahtlik koolis või raamatukogus jututunnis või mänguväljakul või lihtsalt oma kandi lastega tutvust teha. Kui näed seda, mis meenutab Jeesust, siis jäljenda seda! See on laste Jumala riik ja me kõik soovime seal olla!

Jeesus, kes Sa õnnistasid ja õnnistad lapsi, palun õnnista ka mind! Luba mul ronida Sinu sülle ja kuulda, kuidas Sa ütled, et armastad mind! Seejärel aita mul anda seda õnnistust edasi igale lapsele, kellega kokku puutun! Näita mulle minu osa laste Sinu juurde toomise töös! Ja aita mul hoida silmad lahti abi vajava „lapse“ suhtes, kes on ka igas täiskasvanus ning kui ma saan Sinu õnnistust nendega jagada, aita mul seda teha!

Jaga Facebookis