Reson (kõrge ametnik)

Avaldatud 23.10.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Kuningas Saalomoni kaasaegne; põgenes kuningas Hadadeseri juurest; kogus kokku lindpriide armee ja sai Damaskuse ümbruse kuningaks. Tahad rohkem teada? Loe: 1. Kuningate 11:23−25.

Mõtted tänaseks

Kui Saalomon sai kuningaks, algasid asjad hästi. Aga kui aastad möödusid, ei teeninud ta Jumalat enam nii ustavalt kui varem. Tal oli täitmatu isu naiste järele ja ta kogus kaunitare kaugelt ja lähedalt. See iseenesest oli küllalt halb, kuid need naised tõid endaga kaasa ebajumalad ning kahjuks hakkas ka Saalomon nende väärjumalaid kummardama. Selle tulemusena „Issand vihastas Saalomoni peale, et ta oma südame oli ära pööranud Issandast, Iisraeli Jumalast“ (1. Kuningate 11:9).

Jumal soovis, et Saalomon keskenduks taas oma endistele ideaalidele. „Issand tõstis Saalomonile vastase, edomlase Hadadi.“ (salm 14) Mõni salm edasi loeme: „Jumal tõstis temale vastaseks ka Resoni, Eljada poja.“ (salm 23) Kas see tähendas, et Reson ei vastutanud Saalomoni vastu tõstetud mässu eest? Kuidas tõlgendame sõnu „Jumal tõstis“?

Võimujanu ja täitmatu auahnus kihutas Resonit end Saalomoni rivaaliks tegema. Jumal lubas seda. Ta oleks võinud Saalomoni selle ohu eest kaitsta, kuid seekord ei sekkunud Jumal kohe Saalomoni aitama. Saalomon pidi saama valusa õppetunni − Jumalale selja pööramisel võivad olla saatuslikud tagajärjed. Kas võib olla, et Jumal lubab meid õigele teele tagasi tuua, üritades vahel ebameeldivaid asju?

Minu palve

Issand Jumal, ma ei näe, mis toimub kulisside taga. Võib-olla kasutad sa teisi inimesi või keerulisi olukordi mulle õppetunni andmiseks. Kui see juhtub, aita, et saaksin tagasi õigele teele!

Jaga Facebookis