Kes võib olla meie vastu?

Avaldatud 31.10.2019, rubriik Päeva sõna

Sest need, keda ta on ette ära tundnud, need ta on ka ette määranud saama tema Poja näo sarnaseks, et tema oleks esmasündinu paljude vendade seas. Aga keda ta on ette määranud, neid on ta ka kutsunud; ja keda ta on kutsunud, need on ta ka õigeks teinud, aga keda ta on õigeks teinud, neid on ta ka kirgastanud. Mis me siis ütleme selle kohta? Kui Jumal on meie poolt, kes võib olla meie vastu? Kiri roomlastele 8:29−31

Põhiline uskumus nr 8: „Suur võitlus: meie maailm sai areeniks, kus toimub kõikehaarav võitlus, mida jälgib kogu loodu ja millest armastuse Jumal tuleb lõpuks välja õigeksmõistetuna. Et abistada oma rahvast selles võitluses, saadab Kristus Püha Vaimu ja ustavad inglid neid juhtima, kaitsma ja toetama päästmise teel.“

Kahe viimase päeva tekst on olnud üsna sünge. Kui me ei teaks loo lõppu, oleks meil kiusatus mõelda: „Kuidas me saame võita?“ Need on alles vägevad vastased! Aga me teame loo lõppu. Jumala ja headuse poolel olevad jõud on palju võimsamad kui need, mis on isekuse ja kurjuse poolel, sest armastus on loomu poolest kurjusest nii palju võimsam, et see polegi tegelikult mingi võitlus. Nii et me peame vaid armastuse poolel olema, eks ole?

Jah, aga on veel midagi. Jumal vastutab võitlemise eest, see on tõsi. Me ei saa lahingu käigu kallutamiseks suurt midagi teha, väikesed nagu me oleme, välja arvatud valida Jumala pool, seista julgelt ja otsusekindlalt, nii et meie käsi ei tee Talle haiget ega jäta Teda veel ühest armastatud lapsest ilma. Aga püüa aru saada − meile on antud oma osa täita! Kas suudad ette kujutada? Meile − nendele, kes asja untsu keerasid − on antud soomusrüü ja relvad, meid on õpetatud neid kasutama, hoiatatud, et neid ei tohi MITTE KUNAGI kasutada liha ja vere vastu, ning meid on taplusse saadetud!

Sa arvaks, et see on nali, kui sa ei teaks lugusid Taavetist ja Koljatist, Mirjamist ja korvist Niiluse jões ning käputäiest kaluritest ja kogu Rooma impeeriumist. Jumal kasutab väikesi asju – nagu mina, nagu sina −, et saavutada võimas võit. Saatan võib naerda, aga ta ei naera kaua. Me võime selles suures soomusrüüs üsna väiksed olla, kuid meil on vägevad ihukaitsjad. Ja iga kord, kui päästame veel kellegi hinge taplusest, tõmbame veel ühe elusa inimese vrakist välja, Jumala inglid rõõmustavad ja Saatana inglid kiristavad hambaid.

Me oleme need, kes järgivad Talle. Meid tuntakse meie armastuse järgi.

Võimas Pealik, ma ei ole vaimulikus mõõgavõitluses veel kuigi osav. Mul ei ole alati meeles kanda Sinu õiguse soomusrüüd või usukilpi. Kuid ma õpin. Ja ma jään Sinuga kuni aulise lõpuni.

Jaga Facebookis