Tema algatus

Avaldatud 17.1.2023, rubriik Päeva sõna

„Missugune inimene teie seast, kui tal on sada lammast ja ta ühe neist kaotab, ei …lähe kadunule järele, kuni ta tema leiab?“ Luuka 15:4

Kord kui mul olid rasked ajad, sain ühe julgustava kaardi. Minu tähelepanu köitis esikaanel olev väide: „Sul on vaja vaid üht kaarti, mis ütleks, et pea vastu …“ „Jah, see on kõik, mida mul on vaja,“ mõtlesin ma, kui pilk jäi pidama väikesel lambal, kes, higi palgelt tilkumas, hoidis kõvasti kinni millestki, mida polnud kaanel näha. Avasin kaardi, et lugeda sõnumit, mis on saatnud mind tänaseni: „Tahan sulle öelda, et Tema haardes oled sa kaitstud ja Tema ei lase sind lahti.“ Tallekest hoidis tugev käsi.

Oleme kõik lugenud raamatuid ja kuulnud jutlusi, milles rõhutatakse meie Jumala-otsimist, meie püsivust, meie jõudu, meie vastupidamist tormis ja mitte lahtilaskmist, kui meie mõistus otsas on. Aga nii oluline kui see kõik ka pole, Piibli peamine rõhk on sellel, et Jumal otsib meid, Tema läks kadunut otsima, Tema haardel on jõud ja Tema hoiab meist kinni, kui oleme nõrgad ja kurnatud. Meie Jumal on kirglik ja armastav Jumal, kes on innukas ja suuteline algatama aktsiooni meie leidmiseks ja kes hoiab meid kaitstult oma haardes. Ta on armastav Lapsevanem, kes saadab meid oma headuse ja heldusega kõigil meie elupäevadel (vt Psalmid 23:6). Lapse turvalisus on lapsevanema haare. Kui variserid ja kirjatundjad nurisesid sellepärast, et Jeesus võtab vastu patuseid (Luuka 15:2), siis esimene tähendamissõna, mille Jeesus neile räägib, on karjasest, kes läheb otsima kadunud lammast, kuni ta tema leiab (salm 4). Kui karjane on lamba leidnud, asetab ta lamba rõõmuga oma õlgadele (salm 5). Jumal armastas meid enne, kui meie Teda; meie armastus Tema vastu on üksnes vastus Tema piiritule armastusele meie vastu (1. Johannese 4:19). Tema algatus on meie kindlus. Tema on Karjane, kes otsib meeleheitlikult oma kadunud lambaid. „Sest nõnda ütleb Issand Jumal: Vaata, mina ise otsin oma lambaid ja hoolitsen nende eest. Otsekui karjane tunneb muret oma karja pärast, siis kui ta on oma laialipillatud lammaste keskel, nõnda tunnen mina muret oma lammaste pärast ja päästan need kõigist paigust, kuhu nad on pillutatud pilvisel ja pimedal päeval.“ (Hesekieli 34:11, 12) Aitäh sulle, Issand!
Minu vastus:

Jaga Facebookis