Kleopas (kogu aeg)

Avaldatud 3.8.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Üks kahest jüngrist, kes pärast Jeesuse ülestõusmist kohtusid Temaga Emmause teel. Tahad rohkem teada? Loe: Luuka 24:13−35.

Mõtted tänaseks

Täiesti masendunult on Kleopas teel Jeruusalemmast tagasi oma koju Emmauses. Keegi on temaga kaasas. Kas see võis tema naine olla? Siis äkitselt ilmub välja kolmas isik, kes küsib neilt, miks nad nii kurvad on. „Mis lood need on, mida te omavahel veeretate teed käies?“ küsib Ta. Nad vastavad äärmiselt hämmastunult: „Sina vist üksi oled selline võõras Jeruusalemmas, kes veel ei tea, mis neil päevil seal on sündinud?“

Tundmatu mees jätkab, näidates, et on taustainfoga täielikult kursis. Ta selgitab Kleopasele ja teisele jüngrile hiljutiste sündmuste tähendust. Ta räägib neile Pühakirja tõendite alusel, mis pidi Jeesusega juhtuma, aga ka seda, et pärast juhtunut ei ole veel kõik kadunud. Üldsegi mitte. Pärast mõningat palumist õhtusöögile jääda võtab Jeesus kutse vastu ning söögi ajal loksub kõik paika. Külaline ei ole lihtsalt suvaline külaline − nende juures on ülestõusnud Issand. See on kogemus, mida nad kunagi ei unusta.

Kas sinu elus on olnud hetk, mil teadsid järsku: Issand tuli minu ellu? Ta otsis mind ja õnneks tundsin ma lõpus Ta ära! Kui ei ole, siis ära heida meelt, sest juba täna võib Issand otsustada kõndida mõnda aega eluteel sinu kõrval ja anda sulle teada, et Ta tahab alati sinu jaoks olemas olla.

Minu palve

Ma palun, ülestõusnud Issand, et Sa tuleksid minu ellu ja näitaksid, kes Sa oled!

Jaga Facebookis