Sebedeus (antud)

Avaldatud 17.11.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Kalamees; jüngrite Jaakobuse ja Johannese isa. Tahad rohkem teada? Loe: Markuse 1:16−20; Matteuse 20:20−28.

Mõtted tänaseks

Sebedeusel oli kaks poega − kaks äkilist noormeest, keda ilmselt põhjusega kutsuti „Kõuepoegadeks“ (Markuse 3:17). Sebedeus oli kalur, kelle pojad töötasid koos „palgalistega“ (Markuse 1:20). Seepärast ei olnud ta ilmselt väga vaene.

Sageli on arvatud, et Sebedeus oli abielus Salomega, ühega naistest, kes käis ülestõusmishommikul Jeesuse haua juures eesmärgiga Jeesuse keha eest hoolitseda. Me ei saa selles täiesti kindlad olla. Kuid fakt, et Sebedeuse naine tuli Jeesuse juurde oma poegadele Tema tulevases kuningriigis erilist staatust paluma, viitab, et ta kuulus Jeesuse siseringi. Matteuse 20:20 on tema kohta öeldud „Sebedeuse poegade ema“. See, et naine oli lihtsalt tuntud kui kellegi abikaasa või kellegi ema, on jäänud tavaks paljudes kultuurides ja liigagi sageli on see nii ka läänemaailmas.

Me ei tea Sebedeusest midagi rohkem. Meile ei ole antud teada, nagu oleks ta takistanud poegi ärist lahkumast ja Jeesust järgimast ning võime järeldada, et ta lubas ka oma naisel Jeesusega olla. Seetõttu on ta eeskujuks paljudele abikaasadele ja isadele. Isadel on sageli kalduvus juhtida oma lapsi, kui asi puudutab nende tulevikku, teatud suunas (näiteks pereäris tegutsema) ning nad võivad olla vähem toetavad, kui nende naised liiga iseseisvalt tegutsevad!

Minu palve

Tänan Sind, Issand, inimeste eest, kes annavad üksteisele ruumi (ka perekonna sees) teha ise oma valikuid!

Jaga Facebookis