Mis nüüd saab?

Avaldatud 29.6.2016, rubriik Päeva sõna

Aga kui Jeesus istus Õlimäel, astusid jüngrid tema juurde ja küsisid omavahel olles: „Ütle meile, millal see kõik tuleb ja mis on sinu tulemise ja selle ajastu lõpu tunnustäht? Ja Jeesus vastas neile: „Vaadake, et keegi teid ei eksitaks! Sest paljud tulevad minu nime all, öeldes: „Mina olen Kristus!“ ja eksitavad paljusid. Aga kui te kuulete sõdadest ja sõjasõnumeid, siis vaadake, et te ei ehmu, sest see kõik peab sündima, kuid veel ei ole lõpp käes. Sest rahvas tõuseb rahva vastu ja kuningriik kuningriigi vastu ja on näljahädasid ja paiguti on maavärinaid. Matteuse 24:3–7

Ilmselt on sul kombeks hommikuti raadiost uudiseid kuulata. Mis sealt tuleb? Ma ei pea olema prohvet, et pakkuda, et on sõnumeid konfliktidest, sõdadest, on näljahädasid ja paiguti maavärinaid. Midagi läks kindlasti täppi!

Tõsi on, et kui poliitiline olukord läks rahutumaks, pöördusid mitmed inimesed minu poole ja küsisid: „Mis nüüd saab?“ Isegi kooliõpilased usundiõpetuse tunnis küsisid sedasama. Mis nüüd saab – kas tuleb sõda?

Luuka evangeeliumis on kirja pandud järgmist: „Inimesed jäävad hingetuks maailma peale tulevate sündmuste kartuses ja ootuses, sest taeva vägesid kõigutatakse. Ja siis nad näevad Inimese Poja tulevat pilve sees väega ja suure hiilgusega. Aga kui kõik see hakkab sündima, siis tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb!“ (Lk 21:26–28)

Nendest piiblitekstidest saab välja noppida järgmised tähelepanekud ja soovitused: sõnumid sõdadest ja katastroofidest ei peaks meid ehmatama ega põhjustama kartust tuleviku ees, vastupidi, ebakindlad olukorrad peaksid andma lootust ja juhtima meie mõtted maisest kõrgemale.

Ja nüüd, Issand, mida ma pean ootama? Oma lootuse ma panen üksnes sinu peale! Kisu mind välja kõigist mu üleastumistest! Psalm29:8, 9

Hele Kulp

Jaga Facebookis