Vaim armastab tööd lastega

Avaldatud 12.5.2022, rubriik Päeva sõna

Ja Jeesus kutsus ühe lapse, pani nende keskele seisma ja ütles: „Tõesti, ma ütlen teile, kui te ei pöördu ega saa kui lapsed, ei pääse te taevariiki! Kes nüüd iseennast alandab selle lapse taoliseks, see on suurim taevariigis. Ja kes iganes ühe niisuguse lapse võtab vastu minu nimel, võtab vastu minu. Aga kes iganes on püüniseks kellele tahes neist pisikestest minusse uskujaist, sellele oleks parem, et talle veskikivi kaela riputataks ja ta uputataks mere sügavusse.“ Matteuse 18:2−6

Oh kui selge ettekujutuse saaksime sellest, mida võiksime korda saata, kui õpiksime Jeesuselt! Taevase rahu ja rõõmu lätted võivad õpetaja hinges imeliste inspireeritud sõnade abil saada võimsaks mõju jõeks, mis õnnistab kõiki, kes temaga kokku puutuvad. Ärge arvake, et Piibel muutub laste jaoks tüütuks raamatuks. Aruka juhendaja käe all saab see töö üha soovitavamaks. See on nende jaoks nagu eluleib, mis ei lähe kunagi vanaks. Selles on värskus ja ilu, mis kütkestab ja lummab lapsi ja noori. See on nagu päike, mis paistab oma sära ja soojusega maa peale, kuid ei ammendu iial. Piibli ajaloo ja õpetuste õppetundidest saavad lapsed ja noored teada, et kõik teised raamatud on sellest alamad. Siit leiavad nad halastuse ja armastuse allika.

Jumala Püha, hariv Vaim on Tema Sõnas. Uus ja kallihinnaline valgus paistab selle igalt leheküljelt. Selles avaldub tõde ning selle sõnad ja laused muutuvad säravaks ja olukorda sobivaks, nagu kõneleks hingega Jumala enda hääl.

Peame tunnustama Püha Vaimu enda valgustajana. Sellele Vaimule meeldib kõnetada noori ning ilmutada neile Jumala Sõna aardeid ja ilu. Suure Õpetaja antud tõotused köidavad meeli ja liigutavad hinge jumaliku väega. Viljakas mõistuses kujuneb lähedane suhe jumalike asjadega, mis on otsekui kaitsetõke kiusatuste vastu. − The General Conference Bulletin, 1. aprill 1898.

Jaga Facebookis