Saul (Jumalalt palutu)

Avaldatud 14.11.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Iisraeli esimene kuningas; Saamueli võitud (umbes 1050 eKr). Tahad rohkem teada? Loe: 1. Saamueli 3−31.

Mõtted tänaseks

Sauli kuningliku karjääri madalaim punkt oli tema salajane käik Een-Doori meediumi juurde (1. Saamueli 28:3−25). Saul tahtis meeleheitlikult teada, mida Jumal temalt soovis, kuid Issand ei suhelnud enam temaga. Saulil oli õnnestunud võõrduda kõigist inimestest, kes olid tema jaoks tähtsad, ning suhtluskanal tema ja Jumala vahel ei toiminud enam. Meeleheites pöördus ta okultismi ja otsis meediumit. Seda ei olnud lihtne leida, sest varem oma valitsemisajal oli teinud ta kõik, mida suutis, et kõigist lausujatest ja ennustajatest lahti saada.

Saul läks maskeeritult naise juurde, kes ilmselt ikka veel tegutses, ning palus tal võtta ühendust võtta prohvet Saamueliga, kes oli mõni aeg enne seda vahejuhtumit surnud. Naine väitis, et sai ühendust Saamueli „vaimuga“, kes andis Saulile ärevust tekitava sõnumi: „Issand annab ka Iisraeli koos sinuga vilistite kätte ja homme oled sa koos oma poegadega minu juures [surnud].“

Surnute käest nõu küsimine on olemuselt pettus. Kui keegi peaks seda teadma, siis just Saul. Aga ta oli jõudnud järeldusele, et Jumal ei taha enam temaga rääkida, ja ta oli meeleheitel. Ta eksis, sest Jumal oleks olnud valmis teda jälle kuulama, kui ta oleks ilmutanud kahetsust ja jälle Issandat usaldama hakanud. Kurb reaalsus oli, et Saul oli Jumalast eemale triivinud ning oli järjest raskem leida teed tagasi Tema juurde. Nii juhtub, kui inimesed pööravad selja Jumalale.

Minu palve

Issand, ma usun, et Sa kuulad mind. Aita, et ma ei pööraks kunagi Sinule selga!

Jaga Facebookis